Bir babanın evlat feryadı

Bir babanın evlat feryadı

Almanya'da arada bir gördüğumuz manzara

 Arada bir gördüğümüz manzara;

BİR BABANIN EVLAT İSYANI...

Alman anne, mahkeme kararına rağmenBir babanın evlat isyanı çocuğu babasına göstermiyor. Baba Mehmet Koca; Aynı şeyi ben yapsam kapıma polisler dayanırdı.

Almanya'nın Leipzig şehrinde yaşayan Mehmet Koca (34), iki yaşındaki kızı Elif Su'nun ayrıldığı Alman eşi tarafından kendisine bir yılı aşkın süredir gösterilmediğini dile getirdi.

Elinde mahkeme kararı olduğunu ifade eden İstenderunlu Koca, "Borna Yerel Mahkemesi'nin verdiği yasal hakkımı kullanıp, çocuğumu görmek için eski eşimin evine gittiğimde, anlamsız bahaneler üretiyor" dedi.

ELİMDE MAHKEME KARARI VAR
DURUMU polise aktardığını dile getiren Koca, "Polis, "Biz bir şey yapamayız" diyor. Oysa çocuğunu Alman eşime ben göstermemiş olsaydım kapıma polis yığılırdı. Mahkeme, kızım Elif Su'yu her çarşamba günü 16.00- 17.30 saatleri arasında, iki haftada bir de cumartesi veya pazar günleri 09.00 ile 16.00 saatleri arasında görmeme izin verdi. Hukuk işlemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım" diye konuştu.

DİNİNİ İSLAM GÖRÜNCE ÇILDIRDILAR...
KOCA, Kıbrıs'ta tanışıp evlendiği Alman eşinin kendisini kayınvalidesi ile bir olup evden kovduğunu ve kızını göstermediğini söyledi, "Eşimin annesi Elif Su doğduğunda nüfus cüzdanındaki din hanesine İslam yazılınca çileden çıktı. Doğumdan sonra tartışmalarımız arttı. Bir gün bavulumu kapının önünde buldum" ifadelerini kullandı.

Mehmet Koca, "Kızımı almaya gittiğimde bana, "Elif Su sana gelmek istemiyor" diyorlar. Kapıdan ismiyle seslendiğimde kızımın gelmek için ağladığını görüyorum. Önüne geçip gelmesini engelliyorlar. Bu beni kahrediyor" dedi.

...EVET,BİR BABANIN FERYAD,SEDENİŞİ...

Yabancılarla evlenirken,dikkat etmek lazım.

BASINA YANSIYAN,TATSIZ HADİSELER

Hüseyin Erdem,Laipzig. 04.01.2021.YeniyurtHaber.Ahmet dört gündür kayıp

ÖTE YANDA...

AHMET, DÖRT GÜNDÜR KAYIP

ALMANYA'nın Köln şehri yakınlarındaki Hürth'te yaşayan 27 yaşındaki Ahmet Kıranlıoğlu'ndan cuma gününden bu yana haber alınamıyor.

Oğullarının 1 Ocak Cuma günü Langenfeld'de yaşayan arkadaşının yanına gitmek üzere evden ayrıldığını dile getiren Kıranlıoğlu ailesi, "BM AE 137 plakalı Ford Focus marka aracıyla yola çıktı.

Kendisini gören ya da nerede olduğunu bilen; "0174 2424944 numaralı telefonu arasın ya da polise haber versin" dedi.

Köln.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın