Beni Buradan Alın

Beni Buradan Alın

Bundesliga ekibi Werder Bremen'in üçüncü ligdeki takımında forma giyen,

NE OLUR BENİ BURADAN ALIN!

Ne olur beni buradan alın

Ukrayna 1. lig takımlarından Metalist Kharkov ile profesyonel sözleşme imzalamaya giden Abdullah Doğan, savaş çıkınca mahsur kaldı.

Bundesliga ekibi Werder Bremen'in üçüncü ligdeki takımında forma giyen, ardından TB Uphusen'e transfer olan Abdullah Doğan (25), Ukrayna 1. Lig takımından gelen teklife 'Evet' dedi. Doğan, sözleşme imzalamak için geçen hafta başında Ukrayna'ya gitti. Perşembe günü dönmek istedi, ancak savaş başlayınca bu ülkede mahsur kaldı. Güvenliği için metro istasyonlarından kalmaya başlayan Doğan, "Hayatım için çok endişeleniyorum. Ne olur beni buradan çıkarın" dedi. 

ÖTE YANDA ALMANYA ESKİ BAŞBAKAN'I  MERKEL

ÇÜZDANİ ÇALINMIŞTI

Cüzdanı geldi paraları uçtu

ESKİ Almanya Başbakanı Angela Merkel'in(*) 24 Şubat Parşembe günü bir süpermarkette alışveriş yaparken çalınan cüzdanı bulundu. Hırsızın para ve değerli şeyleri aldıktan sonra içinde sadece Merkel'in kimliğinin bulunduğu cüzdanı bir yere bıraktığı öğrenildi. Ancak bu gelişme resmi olarak doğrulanmadı. Merkel ve korumalarının süpermarkette bir anlık dalgınlığından faydalanan hırsız, cüzdanı çalmıştı .

*)Angela Dorothea Merkel,17 Haziran 1954'te Hamburg'da doğdu. Babası Horst Kasner Berlinli Luteryen bir papaz, annesi Herlind ise öğretmendi. Komünist Doğu Almanya'da, Berlin'e 80 kilometre uzaklıktaki Templin kasabasında büyüyen Merkel, öğrenciyken Free German Youth (FDJ) adlı komünist topluluğun üyesiydi. Matematik, fen ve dil derslerinde büyük kabiliyet gösteren Merkel, Templin'deki öğreniminin ardından 1973-1978 yılları arasında Leipzig Üniversitesi'nde fizik eğitimi aldı. 1978'den 1990 yılına kadar Central Institute for Physical Chemistry of the Academy of Sciences'ta devam ettiği öğreniminden fizik doktoru olarak mezun oldu ve kimya alanında çalışmaya başladı.1989 yılında Berlin Duvarı'nın yıkılmasının ardından büyüyen demokrasi hareketiyle Demokratischer Aufbruch Partisi'ne girerek, politikaya atıldı. 1990'da, Doğu Alman Cumhuriyeti'nin son hükümeti olan Lothar De Maizier geçiş hükümetinde sözcülük yapan Angela Merkel, aynı yıl, Almanya'nın Başbakanı oldu.(...)

Fatih Yılmaz./Alican Sakaoğlu/28.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın