Başbakanlık yarışı başladı

Başbakanlık yarışı başladı

Merkel'ın koltuğuna bakalım kim oturacak

REKABET BAŞLADI!Başbakanlık kader ortaklarını gerdi

Başbakanlık,kader ortaklarını gerdi

MERKEL'İN YERİNE GEÇECEKLER, ADETA YARIŞIYOR

Merkel'in yerine başbakan adayı olacak ismin belirlenmesinde kardeş partiler CDU ile CSU arasındaki tartışma giderek büyüyor.

CDU, Bavyera'da teşkilat kurmakla tehdit etti

Almanya'da eylül ayında yapılacak genel seçim öncesinde Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU), kimin aday olacağını henüz belirleyemedi. CDU, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı ve parti genel başkanı Armin Laschet'in başbakan adayı olması gerektiğini belirtirken, CSU ise Bavyera Başbakanı Markus Söder'in aday olmasını istiyor.
İKİ lider de adaylık konusunda geri adım atmazken, CDU'lu politikacı Dennis Radtke Bavyera'da bir eyalet teşkilatı kurmakla tehdit etti. Radtke, "Eğer Söder adaylığa zorla gelmek istiyorsa, o zaman CDU için Bavyera'da bir teşkilat kurmak artık tabu olmamalı" dedi. CDU Bavyera'da genel olarak seçimlere girmezken,CSU da,Bavyera dışında seçimlere katılmıyor.

İbrahim Taş/İlay Sakaoğlu/Berlin,München.19.04.2021

ÖTE YANDA,MERKEL AŞISINI OLDU

Başbakan Merkel AstraZeneca aşısı oldu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronaya karşı geliştirilen AstraZeneca aşısının ilk dozunu yaptırdı. Merkel, "AstraZeneca aşısını yaptırdığım için mutluyum. Aşı kampanyasına katılanlara teşekkür ederim. Aşılar, salgının üstesinden gelmenin anahtarıdır" dedi.

AstraZeneca aşısının ilk dozunu alanlar arasında Federal Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz da bulunuyor. 

Haber;SabahAvrupa/YeniyurtHaber.19.04.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın