Başarılar Başkan

Başarılar Başkan

2009 yılından beri Sosyal Demokrat Parti (SPD) mensubu olan Ulusoy,

BAŞARILAR,SAYIN BAŞKAN      

BAŞARILAR TESADUFÎ DEĞİLDİR.

AHLEN,Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde 13 Eylül’de yapılan yerel seçimlerde tekrar Ahlen Belediye Meclis Üyesi seçilen Türk kökenli politikacı Serhat Ulusoy, bu defa tarihî bir başarıya imza attı.

BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN,BAŞKALARINDA ÖRNEK

2009 yılından beri Sosyal Demokrat Parti (SPD) mensubu olan Ulusoy, yeniden oluşturulan Kent Konseyi'nin ilk toplantısında Ahlen belediye başkan yardımcılığına seçildi.

Pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilen Kent Konseyi Toplantısı'nda Ulusoy’un yanı sıra CDU’dan da Rita Pöppinghaus-Voss belediye başkan yardımcısı oldu.

Yaptığı açıklamada partisinin ve delegelerin kendisine gösterdiği teveccüh için teşekkür eden Serhat Ulusoy, “Öncelikle beni aday gösteren ve destekleyen partim SPD’ye müteşekkir olduğumu belirtmek isterim. İnşallah vazifem boyunca beklentilere cevap verebilirim. Bu konuda kendime, partimde daha evvel başarıyla görev yapmış olan Karl-Heinz Meiwes'i örnek aldım. 6 seneden beri olduğu gibi, Ahlen halkının menfaatleri doğrultusunda 5 sene boyunca daha görevimi layıkıyla ifa etmeye çalışacağım. Ayrıca benimle birlikte seçilen diğer başkan yardımcısı Rita Pöppinhaus- Voss’u da canıgönülden tebrik ederim. Ahlen’de ilk defa göçmen asıllı bir vatandaş belediye başkan yardımcılığına seçiliyor. Bana bu tarihî anı yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Ulusoy, aynı zamanda Kuzey Ren Vestfelya Türk Toplumu (TB NRW) başkanlığını yürütüyor.

BASINA YANSIYAN,HABERLER.

Haber,İHA,Mucahit Karmiş.Ahlen.04.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın