Bakanı'nın Zor Anları!

Bakanı'nın Zor Anları!

Almanya, son dönemde eski popülaritesini kaybetmesiyle

BAKAN'NIN ZOR ANLARI,MEDYAYA YANSİDİAlmanya Maliye Bakanı’nın zor anları! Ganalı öğrencilere ‘Almanya’ya gelin’ dedi, salon sessizliğe büründü!

Ganalı öğrencilere "Almanya'ya gelin" dedi, salon sessizliğe büründü!

Yüksek emeklilik yaşı, artmayan maaşlar ve enerji krizinin de etkisiyle kötüleşen yaşam koşulları nedeniyle Almanya'ya olan göç ilgisi, büyük bir düşüşle karşı karşıya.

Ev bulmanın da en zor ülkelerden biri olduğu bilinen Almanya, yabancı işçiler için artık tercih edilmiyor.

Son olarak Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner'ın Gana ziyaretinde yaşadığı "ilginç" anlar kameraya yansıdı. Ganalı öğren cilere "Almanya'da çalışma" çağrısı yapan Lindner, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

BU SIKINTILAR,SADECE ALMANYA DEĞİL;HER DEVLETTE VAR

Almanya, son dönemde eski popülaritesini kaybetmesiyle konuşuluyor. Uluslararası çalışanlar için bir dönemin gözde tercihi olan Almanya, son yıllarda çalışma şartlarındaki değişimlerle konuşuluyor.

Almanya Maliye Bakanı’nın zor anları! Ganalı öğrencilere ‘Almanya’ya gelin’ dedi, salon sessizliğe büründü!

Yüksek vergi oranı, çalışan maaşlarında zam yapılmaması, yüksek kiralar ve ev bulmada yaşanan zorlukların yanı sıra kötüleşen yaşam koşulları, ülke çapında grevleri de beraberinde getiriyor. Emeklilik yaşının kadın ve erkekler için 66 ve 67 olduğu ülkede yaşlı çalışan nüfusu son yılların en yüksek seviyesinde.

FEDERAL İSTATİSTİK  KURUMU

Almanya Federal İstatistik Birimi'nin verilerine göre, bir kadın ya da erkeğin 1000 euro emekli maaşı haketmesi için, en az 40 yıl boyunca aylık brüt 2800 euro maaşla çalışması gerekiyor.

1200 euro emekli maaşı alabilmek içinAlmanya Maliye Bakanı’nın zor anları! Ganalı öğrencilere ‘Almanya’ya gelin’ dedi, salon sessizliğe büründü! ise yine 40 yıl boyunca aylık brüt 3200 euro maaş alınması gerekli. Almanya'daki araştırmalar, ülkede emekli maaşı ile geçinmenin imkansız olduğunu da ortaya koyuyor. Ülkede çalışma koşullarına tepki sürerken Alman Maliye Bakanı'nın ilginç anları, yeni bir tartışma konusu oldu.

GANALI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCILERLE SOHBET ESNASINDA

Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, Gana ziyaretinde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Başkent Akra'da üniversite öğrencilerine, Almanya'daki iş alanlarını anlatan Lindner, daha sonra öğrencilere soru yöneltti.

Sabah Avrupa/Metehan Yeniyurt/12.02.2023


 

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın