Avrupa'da fukaralık

Avrupa'da fukaralık

Almanya'da 13.4 milyon yoksul var

ALMANYA'DA 13.4 MİLYON YOKSUL/FUKARA VARAlmanya’da 13.4 milyon yoksul var

(Elbette sadece Almanya'da değil.)

BİR ÇOKLARI ÇÖPLERDEN DÖZE ve ŞİŞE TOLUYOR.TANESİ 25 CENT

Almanya'nın önde gelen yardım kuruluşunun raporuna göre, insanlar ay sonunu getiremiyor. Nüfusun 13.4 milyonu yoksul, toplum bölünme tehlikesiyle karşı karşıya

Paritaetischer Wohlfahrt adlı ülkenin en önde gelen sosyal yardım kuruluşunun Başkanı Ulrich Schneider, "Artık ayı nasıl geçireceğini bilemeyen milyonlarca hanemiz var. Bu da yaklaşık 13.4 milyon yardıma ihtiyacı olan kişi anlamına geliyor. Toplumun yüzde 16.1'ine tekabül ediyor. Enflasyon oranı bu şekilde gelişmeye devam ederse, o zaman toplum alttan parçalanacak" diye konuştu.

TABANIN DURUMUNA BAKILMIYOR
Aşevlerinin artan talebi karşılayamaz hale geldiğine dikkat çeken Schneider, "Fiyat artışları nedeniyle şu anda toplumun tabanında neler olduğuna yeterince dikkat edilmiyor. Hükümet'in yardım paketi pek de yardımcı olmayacak" dedi. Hartz IV sosyal yardımının 449 eurodan 678 euroya yükselmesini isteyen Schneider, "Bu kişilerin elektrik ücreti ve kiranın yanında konut ek masrafları da ödenmeli" dedi.

HELE EMEKLİLER PERİŞAN.BAZILARI EVİN BİR ODASINI KİRALAMAK ZORUNDA KALİYOR
DEVLET YARDIMINDA ADALETSİZLİK VAR
Scheinerder, Federal Hükümet'in son yardım paketine de değindi ve yardımda adaletsizlik olduğuna işaret etti. RND'ye konuşan Başkan, "Varlıklı haneler, bu yardımla en fazla rahatlamayı sağlıyor. Yalnız yaşayan bir milyoner, asgari ücretle çalışan birinden daha fazla rahatlama hissedecek" diye sitemde bulundu.

Hans Böckler Vakfı da hükümet yardımının sınırlı ölçüde yardımcı olduğunu açıkladı ve enerji ile gıda fiyatı yükünün ancak yarısı kadar yardım yapıldığına işaret etti.

MÜNİH'TE MEMET DE EVİNİ BİR KİRACI ALANLARDAN,

AHMET SADRI'DA

Cengiz Parlayan/YeniyurtHaber/23.5.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın