Avrupa Böyle Kampanya Görmedi

Avrupa Böyle Kampanya Görmedi

Canlı Yayında Miliyon Tl.ve Dolar,Euro toplandı

ASRIN FELÂKETİ İÇİN      Avrupa böyle kampanya görmedi

CANLI YAYNDA,SABAHA KADAR,YARDIM  KAMPANYASI

Turkuvaz Medya'nın ev sahipliğini üstlendiği ve Türkiye'deki tüm televizyonlardan ortak yayınlanan "Türkiye Tek Yürek” isimli bağış kampanyası, bilinen tüm rekorları altüst etti.

BÜTÜN TV.LER CANLI YAYINDA İDİLER.BİZDE,TV.EKRAN BAŞINDA,GÖZ YAŞLARIMIZLA İZLEDİK(M.Ali)

GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ,SUNUCULAR DA KARALARA BÜRÜNMÜŞTÜLAR.

AVRUPA'DA İLK

Türkiye'nin tamamını dün saatlerce ekranda tutan "Türkiye Tek Yürek" kampanyası sadece Türkiye'de gelmiş geçmiş en büyük kampanya olmakla kalmadı. Toplanan yaklaşık 5.7 milyar euro, Avrupa'da şimdiye kadar düzenlenen bir yardım kampanyasındaki en büyük yardım oldu. Almanya'nın rekoru olan 862 milyon euro, Türkiye'deki kampanya ile yaklaşık 6.5 misli aşıldı.

REKOR 862 MİLYON EURO
Almanya'da 2021 yılında 14 Temmuz'u 15 Temmuz'a bağlayan gece meydana gelen asrın sel felaketinden sonra düzenlenen en büyük kampanyada 282.2 milyon euro toplanmıştı. Yapılan tüm bağışların kapsamı ise 584 milyon euroyu bulmuştu. Bu rakam, Almanya tarihindeki en yüksek 2. yardım miktarı olarak kayıtlara geçti. Almanya'da tarihin en yüksek yardım kampanyası ise 862 milyon euro ile Ukrayna için yapılan kampanya oldu.

SEL YARDIMINI 10'A KATLADI
Özellikle sosyal medyada Türkiye'de yapılan tarihi yardım gecesi büyük ilgi gördü. Almanya'da asrın sel felaketinden sonra yapılan yardımı neredeyse 10'a katlayan "Türkiye Tek Yürek", Almanya tarihinin en büyük yardım kampanyasını bile kat be kat aştı. Türkiye'de tüm televizyon ve radyoların ortak yayını olan ve Turkuvaz Medya'nın ev sahipliğinde yapılan kampanyaya, Avrupa'daki Türkler de yoğun katılım gösterdi.

TÜRKİYE'DE ASRIN FELÂKETİ

Cengiz Parlayan/İlyay Oğuz Yeniyurt/17.2.2023

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın