Aşıya herkes ulaşabilmeli

Aşıya herkes ulaşabilmeli

Merkel,salgın gibi küresel zorlukların uluslararası dayanışmayla aşılabileceğini söyledi.

AŞIYA HER ÜLKE ULAŞABİLMELİ       

Ayrıca,

DİŞİŞLERİ BAKANI,MASS,"VİRÜS GİBİ,AŞIRI SAĞCI(faşitizim)LARLADA,  MUCADELE ETMEMİZ LAZIM",DEDİ.

Başbakan Angela Merkel,salgın gibi küresel zorlukların uluslararası dayanış mayla aşılabileceğini söyledi.

BAŞBAKAN Merkelin,Suudi Arabistan'ın ev sahipliğindevideo konfe ra ns yöntemiyle düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ilk gününde sosyal medya platformlarında daha önce kayıt edilen video mesajı yayımlandı. Dünyanın yeni tip koronavirüs salgınından ve bunun sebep olduğu sağlık, ekonomik ve sosyal etkilerinden mustarip olduğunu ifade eden Merkel, “Her ülke buna karşı hem kendi cevaplarını vermeye hem de küresel alanda verilen cevaplara katkıda bulunmaya çalışıyor. Şüphesiz salgın gibi küresel zorluklar ancak
küresel çabalarla aşılabilir”
dedi.

Kovid-19 salgınına karşı küresel aşı ve tedavi programı ACT Accelerator ve COVAX'ın başlatıldığına işaret eden Merkel, bu küresel programın ilaçların ve aşıların geliştirilmesine ve dağıtılmasına hizmet ettiğini kaydetti. Merkel, “Hedef 2021’in sonuna kadar 2 milyar doz aşıyı dağıtmak. Bu inisiyatif için yaklaşık 5 milyar dolar toplandı” ifadesini kullandı.

SALGINI KONTROL ALTINA ALMAK İÇİN,HEPİMİZE MESÜLİYET DÜŞÜYOR

Salgını kontrol altına almak için her ülkenin aşıya ulaşması ve aşının uygun fiyatta olması gerektiğini vurgulayan Başbakan “Bunun için taahhüt edilen fonlar yeterli değil. Bu nedenle sizden bu önemli girişimi desteklemenizi rica ediyorum. Bu kısa vadeli yardım hepimizin çıkarına” dedi

AYRICA,MERKEL'İN BAŞBAKAN OLUŞUNUN 15  YILI

Alman Basınında Koronavirüs Haberleri.

* * *

ÖTE YANDA BİR DİGER HAVADİS

GELECEK KIŞA NORMALE DÖNERİZ.

Gelecek kışta normale dönerizKoronavirüse karşı geliştirilen ve yüzde 90 başarılı olduğu bildirilen potansiyel aşıyı üreten BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, hayatın gelecek kış itibarıyla normale dönebileceğini söyledi.

BBC'ye verdiği mulakatta konuşan Şahin, aşının pandeminin yayılmasını önemli ölçüde düşüreceğini kaydetti. Her şeyin yolunda gitmesi durumunda, aşının bu kış sonunda ya da gelecek yılın başında dağıtılmaya başlanacağını belirten Şahin, amaçlarının nisan ayına kadar dünya genelinde en az 300 milyon doz dağıtmak olduğunu bildirdi.
100 AŞI MERKEZİ KURULACAK
Öte yandan Almanya, koronavirüs aşısı için ülke çapında kurulması planlanan 60 aşı merkezi sayısını 100'e çıkartma kararı aldı.

Merkezlerin 15 Aralık tarihine kadar tamamlanması talimatı da verildi. Ayrıca, ay sonuna kadar eyaletlerin,federal hükümete günde kaç aşı yaptırmayı planladıklarını bildirmeleri de istendi.

BOSNA'DAN HABER VAR

Haber;İHA/düzenliyen;YeniyurtHaber.22.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın