Aşı olanlara...

Aşı olanlara...

Öte yanda,Parist'te

AŞI OLANLARA  TATIL

Avrupa Birliği, ortak aşı karnesi ilAşı olanlara tatil ayrıcalığıe üye ülkeler arasında rahat seyahate olanak sağlanması konusunu ele alacak.

Öneriyle aşıya ilginin artırılması amaçlanıyor.

 

AŞIYI CAZIP HALE GETIRMEK AMAÇLANIYOR
AVRUPA Birliği (EG), gelecek hafta aşı olanların üye ülkelerde seyahat etmesiyle ilgili öneriyi görüşecek.

Öneri Yunanistan'dan geldi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis, aşı olanların AB içinde seyahat edebilmesine imkan tanınmasını istedi ve uygulamanın aşı yaptırmayı cazip hale getireceğini belirtti.
AYRI AYRI KARNE OLMASIN
BUNUN için AB'de geçerli ortak bir aşı karnesinin olması gündemde. Avrupa Parlamentosu'nda muhafazakar partiler grubu EVP Başkanı Manfred Weber de,AB'nin ortak bir aşı sertifikasından yana olduğunu belirtti. Weber, "Aşı olan insanlar, bir sertifikayla seyahat edebilmeli. Ülkeler ayrı aşı karnesi uygulamasın" dedi.

Murat Tosun. / Berlin,15.01.2021

ÖTE YANDA,PARİS'TE..

Fedakârlığa liyakat nişanı Verildi

Safiya Kocaağa, Fransa'da bir hastanede temizlik işçisi. Dikiş makinesini hastaneye getirdi, koruyucu önlük dikti. Safiya’ya bu özverisi nedeniyle liyakat nişanı verildi.

Fedakârlığa liyakat nişanıFransa'nın Gueret şehrindeki hastanede temizlik personeli olan Bayburtlu Safiya Kocaağa (51), salgının başlangıcındaki koruyucu önlük sıkıntısına çare oldu.

Geçen yıl mart ayında hastanede büyük bir koruyucu önlük sıkıntısı yaşandı. Elinden dikiş gelen Kocaağa, bu meseleye çözüm olabileceğini hastaneye bildirdi.

Bu istek kabul görünce Kocaağa, eski ameliyat gömleklerine çarşaflardan koruyucu önlük dikerek sorunu çözdü. Dikiş makinesini hastaneye taşıyan ve bir ay boyunca mesai saatlerinin dışında önlük diken Kocaağa, ülkede ulusal liyakat nişanı ile onurlandırıldı.

Paris,A.Sarutaylı.Derleyen;YeniyurtHaber.15.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın