Amacıma Ulaştım

Amacıma Ulaştım

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,Rusya Ukrayna arasında atan gerilimin

Macron,Putin ile görüşmesini değerlendirdi; Amacıma ulaştım

FARANSA CUMHURBAİŞKANI,MACRON

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdiği açıklamasında, “Benim için mesele, tırmanışı önlemek ve yeni bakış açıları ortaya koymak için oyunu kilitlemekti. Bana göre bu amaca ulaşıldı” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,Rusya Ukrayna arasında atan gerilimin çözümüne yönelik diplomatik temaslarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Macron, Moskova’dan Kiev’e giderken uçaktaki gazetecilere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmeye dair değerlendirmede bulundu.

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron görüşmesi

Macron, Putin ile yaptığı görüşmenin Ukrayna konusunda gerginliğin tırmanmasını önlemeye yardımcı olduğunu ifade etti. Putin’in konuyla ilgili “herhangi bir jest yapmaya hazır olduğunu bir an bile aklının ucundan geçirmediğini” belirten Macron, kendi amacının Ukrayna konusunda gerilimin daha fazla tırmanmasını engellemek olduğunu ve bunu da başardığını kaydetti.

Macron, “Benim için mesele, tırmanışı önlemek ve yeni bakış açıları ortaya koymak için oyunu kilitlemekti. Bana göre bu amaca ulaşıldı. Fransa inandırıcılığını güçlendirdi” dedi.

Macron, bugün Kiev'de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya gelecek.

BATI SADECE LAF ÜRETİYOR,YAPTIĞI BİRŞEY YOK. KIRIM İŞGALİNDE DE AYNI SUSKUNLUK VARDI.

İHA/YeniyurtHaber.08.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın