Almanya' da polis

Almanya' da polis

Gelsenkirchen şehrinde pazar günü Türk vatandaşı Mehmet Bulğu’nun (38) polis kurşunuyla

GELSENKİRCHEN’DE POLİS PROTESTO EDİLDİ

Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde pazar günü Türk vatandaşı Mehmet Bulğu’nun (38) polis kurşunuyla haya tını yitirmesi protesto edildi.

DAHA ÖNCEDE,BUNA BENZER OLAYLAR  YAŞANMIŞTI.

 

GELSENKİRCHEN – Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde pazar günü Türk vatandaşı Mehmet Bulğu’nun (38) polis kurşunuyla hayatını yitirmesi protesto edildi.

 Olayın gerçekleştiği Gelsenkirchen polis karakolu önünde toplanan protesto cular, Mehmet Bulğu’nun 4 polis kurşunuyla vurulmasına tepki gösterip, olayda ihmali bulunanların görevden el çektirilmesini istedi ve “Polis şiddetine hayır” sloganı attı. Gösteriyi düzenleyen Türkiye Sevdalıları Wuppertall Başkanı Murat Güneş, polis şiddetine tepki gösterip yaşanan son olaydaki sorumluların bulunup cezalandırılmasını istedi.

GÜNEŞ'IN AÇIKLA MASI

Güneş, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, “7 yıl içinde 8 vatandaşımızın katledilmesine artık seyirci kalamayız. En son vatandaşımızın polis kurşunuyla yaşamını yitirdiği karakolun önüne geldik, uyarılarda bulunduk ve protesto ettik. Talebimiz o polis memurunun görevinden uzaklaştırılması, il emniyet genel müdürünün görevden alınması ve eyalet içişleri bakanına istifa çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Ellerinde Türk bayrakları ile karakol önünde toplanan göstericiler, slogan atıp polis şiddetini protesto etti.

OLAY,NASIL OLDU?

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan Mehmet Bulğu, pazar akşamı polis tarafından 4 kurşunla vurularak hayatını kaybetmişti. Polis, karakol önünde park eden araçlarına Bulğu’nun elindeki sopayla vurduğu, daha sonra kendilerine yönelip “dur” ihtarına uymadığı için vurulduğunu açıklamıştı. Alman basını ise Bulğu'nun tekbir getirdiği ve terör örgütleriyle bir bağlantısı olabilece ğini iddia etmiş ancak Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul, savcılık ve polis yaptıkları açıklamalarla bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklamıştı.

Basına yansıyan haberler.Almanya.11.01.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın