Almanya da

Almanya  da

Wuperdal da Jugendamt'a tepki

JUGENDAMT'A TEPKİ BÜYÜYOR.      

Çocuklarımızdan elinizi çekiniz!..

 

Heilbronn’daki gösteri ye katılan Türkiye Sevdalıları Wuppertal Derneği Baş kanı Murat Güneş,göç men kökenli çocukların Almanya'da tehdit altında yaşadığını söyledi.

 

"ANNE VE BABA VİCDANIYLA GELDİK"

Almanya’da yaşayan Türk ailenin 4 günlük bebeğine el koyan Gençlik Dairesi (Jugendamt), Heilbronn kentinde protesto edildi. Elçin bebeğin ailesinin de katıldığı protesto gösterisine çevrede yaşayan Türk ve Almanlar da destek verdi. "Elçin Belinay Bilgiç’i geri istiyoruz", "Gençlik Dairesi çocuğu annesinden ayırdı" yazılı dövizler taşıyan protestocular, Gençlik Dairesi aleyhine sloganlar atarak yürüdü.

Türkiye Sevdalıları Wuppertal Derneği’nin organize ettiği protesto gösteri sinde konuşan Dernek Başkanı Murat Güneş, “4 günlük süt kokan bir yavrumuzun annesinden ayrılmasından dolayı burayageldik. Bu gaddarlığa karşı, anne ve baba vicdanıyla geldik“ dedi.

"TEHDİT ALTINDAYIZ"

Bebeğin keyfi bir şekilde ailesinden alındığını bildiren Güneş, “Bu uygulama bir an önce son bulmalı. Özellikle göçmen kökenli çocuklar bu ülkede resmen tehdit altında yaşıyor. Elçin bebeğin bir an evvel ailesine teslim edilmesini talep ediyoruz. Bu uygulamayı kınıyoruz” şeklinde konuştu. Bebeğin dedesi Ömer Bilgiç de torununun haksız yere kendilerinden alındığını ifade ederek, Elçin’in geri verilmemesi durumunda protestoya devam edeceklerini söyledi.

Elçin Belinay Bilgiç, 18 Kasım 2019 tarihinde henüz 4 günlükken annesinin psikolojik tedavi görmesi bahane edilerek Alman Gençlik Dairesi tarafından apar topar ailesinden alınarak Alman bakıcı aileye verilmişti.

Öteden beri sudan bahanelerle çocuklar ailelerinden koparılıyor.

Basına yansıyan haberlerrç.26.01.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın