Alman Yeşiller'den

Alman Yeşiller'den

Yeşillerden skandal imza

PARAZİTLER  SAHNEDE!..Yeşillerden skandal imza

Almanya'da iktidar ortağı Yeşiller, yine PKK yandaşları ile masaya oturdu. Bu defa parti, antetli kağıt imzalayıp, PKK'ya, Türkiye aleyhtarı taahhütlerde bulundu.

PKK yandaşları Frankfurt'tan sonra Münih'te de Yeşiller Partisi'nin bürosunu bastı. Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarını durdurma adına yapıldığı ifade edilen baskında PKK yandaşları, Yeşiller Partisi Bavyera Başkanı Eva Lettenbauer ve Eyalet Milletvekili Gülseren Demirel ile masaya oturdu, taahhüt belgesi imzalattı. İki vekil, istekleri yerine getireceklerine ilişkin söz verdi.

MUTLULUK DUYDULAR
PARTİNİN antetli kağıdındaki metinde, "Türkiye'nin Suriye ve Irak-Kürdistan'daki saldırılarını kınıyoruz. Saldırılar bir an önce sona ermeli. Talepler konusunda dayanışma gösteriyoruz. Federal Milletvekili Jamila Schaefer ile Kürdistan'daki mevcut durumu, barış ve insan haklarına saygı önlemlerini görüşmek üzere toplantı yapmaktan mutluluk duyarız" ifadeleri yer aldı.

YENİDEN MASAYA OTURACAKLAR
İKİ vekil, parti içinde taleplerin ele alınacağına ilişkin söz de verdi ve "Bir daha randevu ile gelin, görüşelim" dedi.

PKK yandaşları, bu ayın başında partinin Eş Genel Başkan Omid Nouripour'un Frankfurt'taki seçim bölge ofisini de basmış, 7 maddelik talepte bulunmuştu. Bu baskında da aynı talepler sıralandı. PKK yandaşları, Yeşillere bir baskın da 12 Temmuz günü Jena kentinde gerçekleştirdi.

NOT; profildeki kadın,bir ara Franfurt'ta kerhane işletiyordu!)

YeniyurtHaber/Franfurt/Münih/26.7.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın