Alman'nin Türkiye

Alman'nin Türkiye

Alman Hristiyan Demokrat Parti üyesi,gazeteci-siyasetçi Friedhelm Ost,

Alman siyasetçi Türkiye'nin turizm önlemlerine övgü yağdırdı.

Alman Hristiyan DemAlman siyasetçi Türkiye’nin turizm önlemlerine övgü yağdırdı #1okrat Parti üyesi,gazeteci-siyasetçi Friedhelm Ost, kaleme aldığı yazıda Türkiye'nin aldığı güvenli turizm önlemlerinin tüm dünyaya örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.

TÜRKİYE'YI OKUYUCULARINA TAVSİYE ETTİ

Koronavirüs salgınında turizmdeki akışı canlı tutmak için aldığı önlemlerle birçok ülkeye örnek olan ve uluslararası temaslarını ilerleten Türkiye’nin başarısı, yabancı medyada ses getirmeye devam ediyor.

"TÜRKİYE,DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR"

Aylardır başta İngiliz ve Alman basını olmak üzere birçok ülkeden gazetecinin, güvenli turizm önlemleriyle övgü yağdırdığı, yer verdikleri detaylarla pandemiye rağmen turizmin nasıl yapılması gerektiğine dair örnek gösterdikleri Türkiye’ye yeni bir övgü de Alman siyasetçi Friedhelm Ost'tan geldi.

Almanya'nın üst düzey siyaset yazarlarının görüşlerini paylaştığı Blog Der Republik’te yayınlanan "Antalya turistleri için sıkı önlemler" başlıklı yazısında Ost, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un pandemi döneminde harika işler çıkardığına yer verdi.

HİJYEN KURALLARINA ÜST DÜZEY DİKKAT EDİLİYOR

Ersoy'un, Türkiye'nin Akdeniz Rivierası'ndaki kıyı bölgeleri için uygulamaya koyduğu katı salgın önleyici tedbirlerin, örnek olmanın ötesinde olduğundan bahseden Ost, başta Antalya olmak üzere turizm işletmelerindeki hijyen kurallarına da yer verdi.

Alman siyasetçi Türkiye’nin turizm önlemlerine övgü yağdırdı #2

Alman siyasetçi, "Türkiye'nin, Almanya’nın Kuzey ve Baltık Denizi kıyılarındaki tatil yerleri ve Mallorca ile kıyaslandığında, aldığı tedbirlerle dünyaya örnek olmanın da ötesinde." ifadelerini kullandı.

"BÜTÜN UYARILAR OLDUKÇA NAZİK"

“Tatilin tadını Türkiye’de çıkarmak isteyen ziyaretçilerin mutlaka maske, mesafe ve hijyen kuralına uymak zorunda” olduğunu belirten Ost, turistlere yönelik uyarıların etkili olmasının yanı sıra bir o kadar da "dostane ve nazik" olduğunu vurguladı.

"MİLYONLAlman siyasetçi Türkiye’nin turizm önlemlerine övgü yağdırdı #3ARCA TATİLCİNİN TERCİHİ TÜRKİYE"

Havalaanlarında başlayan ateş ölçme ve dezenfektana ulaşma süreçlerinin otellerde ve restoranlarda da devam ettiğini belirten Ost, maske takmaya verilen önemi de bir kez daha yineledi.

Tatil komplekslerindeki hareketliliğin sonbaharda da devam edeceği detayına ver verilen yazıda Türkiye’nin İtalya,Fransa gibi rakiplerinin geride bıraktı ğından da bahsetti.

"TEST UYGULAMASI TİTİZLİKLE TAKİP EDİLİYOR"

Almanya’ya dönen her yolcuya, dönüş uçuşunun 48 saat öncesi için bir koronavirüs testi şartının getirildiğini belirten Ost, testin uygulanma sürecini ise şu ifadelerde övdü: "Test uygulaması, turizm operatörleri tarafından mükemmel şekilde organize ediliyor ve otellerdeki tıp uzmanları tarafından sadece birkaç dakika içinde uygulanıyor."

FIRSATLAR SADECE YAZ TATİLİ İÇİN DEĞİL
BİRÇOK tatilci için sonbahar ve kış aylarında da Türk sahillerine seyahat etmenin çekici olabileceğini ifade eden Ost, sağlık turizminden golf imkan larına, gastronomiden Patara Antik Kenti ile kültürel miraslara Türkiye'nin her ayrıntısına yazısında yer vererek, okurlarına fırsatların sadece yaz sezonunu kapsamadığı mesajı verdi. Ost, yaz sezonunun büyük ölçüde geçmiş olmasına rağmen yine de Almanya'dan bu yıl tahmini olarak 2 ile 3 milyon turistin beklenebileceğine işaret etti.

(Friedhelm Ost (solda), Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti eski Ekonomi Bakanı Ernst Schwanhold (sağda), Antalya'da Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un misafiri olmuştu.)

Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan turizmde, Avrupa'nın her yanından milyonlarca tatilciyi kendine çektiğini vurgulayan Ost, ülkenin “son birkaç yılda Almanya’dan 5-6, Rusya’dan ise 7 milyondan fazla turist tarafından tercih edildiğini” belirtti.

*AKIL SELİM ALMANLAR'DA VARMIŞ.

*JETZT IN DER PARADIS,TÜRKEI URLAUB!..

*KULTUR,MEER,SEHENWURDİGKEITEN und (Juwelier)GOLD- SCHMUG...

Basına yansıyan haberler. 2.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın