Alman Bild gazetesi'inden iftira

Alman Bild gazetesi'inden iftira

Bild gazetesi arada bir böyle iftiralar atiyor

BİLD GAZETESİN DEN YENİ BİR YALAN..!Çirkin iftira

İPİNİ KOPARAN ALMANYA'YA GELİYOR

Bild,4 milyondan fazla mülteciyi ağırlayan Türkiyeye çirkin bir iftira attı. Gazete, düzensiz göçmenler Almanya sınırına akın edince, sorumlu Türkiye dedi.

BELARUS üzerinden Almanya'ya düzensiz göçmen akını başlayınca, sorumlu arayan Bild, Türkiye'yi hedef gösterdi. Gazete, 4 milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'nin düzensiz göçmenleri İstanbul ve Antalya'dan uçaklara bindirerek Minsk'e gönderdiğini yazdı.
HEDEF GÖSTERDİ
BILD, Belarus lideri Alexander Lukaschenko'nun ülkesine yönelik AB yaptırımlarının intikamını almak istediğini ve bunun için düzensiz göçmenleri kullandığını iddia etti. Gazete, Lukaschenko'ya Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Wladimir Putin'in yardımcı olduğu yalanına sığındı.


THY'YE DE ÇAMUR ATTI

Erdoğan ve Putin'in Türkiye ve Rusya'da bulunan düzensiz göçmenleri silah zoruyla göndermek yerine onlara lojistik destek sağladığını yazan Bild, bununla yetinmedi Türk Hava Yolları'na da çamur atmaya kalktı. Polis sendikasının, "THY, kaçak göçmenlerin taşınmasında rol oynuyor" iddiasını sayfasına taşıdı.
BAKAN BİLD'E ALET OLMADI
ÖTE yandan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, BİLD'in karalama kampanyasına alet olmadı.

BİLD gazetesinin Belarus üzerinden gelen mültecilerle ilgili sorularını yanıtlayan Seehofer, gazetenin, "Bunun sorumlusu Erdoğan ve Putin. Ne yapacaksınız?" sorusunda tuzağa düşmedi. Seehofer, "Türkiye, 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle Erdoğan ile Putin arasında fark var" cevabını verdi
SINIRDA SICAK ÇATIŞMA RİSKİ
Polonya ile Belarus arasında önceki gün başlayan olaylar sürüyor. Sınırda sayıları binleri bulan göçmen kafilesi, ellerinde kazma ve küreklerle tel örgüleri yıkmaya çalıştı. Sınıra sevk edilen Polonya askeri birlikleri ve kolluk kuvvetleri ise göz yaşartıcı gaz da kullanarak, tel örgüleri yıkıp sınırı geçmeye çalışan göçmenleri engelledi. Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Piotr Wawrzky, Belarus yetkililerini "Sınırda ateşli silahların da kullanıldığı çatışmaların ve ölüm vakalarının meydana gelmesine gayret etmekle" suçladı.

ALMANYA SOKAKLARI DİLENCİLERLE DOLU. AVRUPA BİRLİĞİ(EG) ADINA GELMİŞLER

ÖTE YANDA  BERLİN DUVARI'NDAN SEMBOLLER KALDI

Duvar’dan geriye semboller kaldıMüzesi, Checkpoint Charlie Kontrol Noktası ve İKİNCİ Dünya Savaşı'nın ardından Soğuk Savaş'ın sembolü olan Berlin Duvarı'nın yıkılışının üzerinden tam 32 yıl geçti. 28 yıl Federal Almanya Cumhuriyeti (BRD) ile Demokratik Almanya Cumhuriyeti'ni (DDR) bölen duvar 9 Kasım 1989'da yıkıldı. Duvarın kalıntıları hâlâ Bernauer Strasse'deki Açık Hava Duvar st Side Gallery'de sergileniyor 

 

  SabahAvrupa/İlyay Sakaoğlu.10.11.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın