Aday oldu

Aday oldu

Hollanda'da sikandal yazışmalar

Aday oldu,linç başladı

Aday oldu linç başladı

Almanya'da Türk asıllı politikacı, sporcu, bilim insanı, gazeteci ve sivil toplum kuruluşlarına dönük linç kampanyası yürüten çete, şimdi de Serap Güler'i hedef aldı

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Uyum Müsteşarı ve Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi'nden (CDU) milletvekili aday adayı olan Serap Güler,Türk derneklerine "destek vermekle" suçlanıyor.

Genelde Türkiye lehine açıklama yapan herkesi hedef alan linç lobisinin içinde PKK sempatizanından FETÖ'cüsüne her çeşit Türkiye düşmanı bulunuyor. Ve şimdi bu linç lobisi, NRW'li Müsteşar Serap Güler'i hedef aldı.

ADAYLIĞINA GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR
Serap Güler aleyhinde delil yerine dedikodudan ibaret bilgilerle kampanya başlatan linç lobisi,Güler'i Almanya'da bitirmek için politikacıyı AK Parti, Milli Görüş, dini dernekler,DİTİB ve Ülkücü cemaati ile ilişkilendirdi.

Güler'i "CDU'nun kapılarını bu insanlara açmakla" itham eden linç lobisinin iddiaları gündeme getirdiği zaman da manidar. Çünkü Köln'de hafta sonunda, Güler'in adaylığı belli olacak.

ALGI YAPIYORLAR
GÜLER'İN Türk derneklerinin verdiği iftar yemeklerine katılmasını da "suç" olarak lanse eden linç lobisi, "Serap Güler'in de dahil olduğu Çeşitlilik Birliği (UdV), İslami, Türk-milliyetçi örgütlerle işbirliği yaptı. Hatta Güler bir iftar yemeğinde İGMG temsilcileri ile bile buluştu" dedi.

Güler'in milletvekili olmasını engellemek isteyen lobi, Güler'in 7-8 yıl önceki fotoğraflarını ve yazılarını paylaştı.

İbrahim Taş. /27.3.2021

ÖTE YANDA

SKANDAL YAZIŞMA...

Rotterdam polisinin ırkçı yazışmalarına tepki yağarken Denk Partisi, polisler ile emniyet müdürünün görevden alınmasını istedi

AİLESİNDEN ÖSkandal yazışmaya tepki yağıyorZÜR DİLEMELİ
Rotterdam'da polislerin WhatsApp grubundaki yazışmalarında 16 yaşındaki Hümeyra Ergincanlı'nın ölümünden sonra "Bir Türk daha eksildi" yazdıklarının ortaya çıkmasıyla tepki çığ gibi büyüdü. Konu, Rotterdam Belediye Meclisi'nde de ele alındı. Denk Partisi'nin Belediye Meclis Üyesi Stephan van Baarle,Bel
ediye Başkanı Ahmed Aboutaleb'in Hümeyra'nın ailesinden özür dilemesi gerektiğini dile getirdi.
"IRKÇILIKLA MÜCADELE ETMEDİ"
IRKÇI(faşist) mesajlaşma gerçekleştiren polis memurlarına yazılı ikazın yeterli olmayacağını söyleyen Stephan van Baarle, "O polisler, memurluktan da ihraç edilmeli. Rotterdam Emniyet Müdürü Fred Westerbeeke de ırkçılıkla yeterince mücadele etmedi. Dolayısıyla güvenini yitirdi" dedi.

Denk Partisi, emniyet müdürünün görevden alınması için belediye meclisine önerge de sundu.

Fatih Özyar./Derleyen;YeniyurtHaber/27.3.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın