Acı İtiraf

Acı İtiraf

24 yaşında bir gençle 6 yıl kimse ilgilenmiyorsa uyguladığımız politikadan memnun olmam mümkün değil.

SEEHOFER;ASIL SUUÇLU BİZİZ!Seehofer’den acı itiraf: Suçlu biziz

İçişleri Bakanı Seehofer; Würzburg saldırısı uyum için başarısız örnek.

24 yaşında bir gençle 6 yıl kimse ilgilenmiyorsa uyguladığımız politikadan memnun olmam mümkün değil.

Almanya'nın İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Würzburg'da üç kişinin ölümü ile sonuçlanan bıçaklı saldırı sonrası uyum politikalarını eleştirdi.

Bakan, "24 yaşında genç bir adam, altı yıl boyunca evsizler barınağında kimse ilgilenmeden yaşıyorsa, uyguladığımız politikadan memnun olmam mümkün değil" dedi. Seehofer, farkındalık eksikliği ve ilgisizlikten de söz etti.


POLİTİKAMIZI GÖZDEN GEÇİRELİM

FEDERAL ve eyalet hükümetlerinin uyum politikalarını yeniden gözden geçirmesi gereğine işaret eden Seehofer, "Uyum çabasının hızlandırılması gerekip gerekmediğini düşünmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Saldırının henüz tam aydınlatılamadığını dile getiren Seehofer, failin radikal görüşe sahip olduğu ve psikolojik sorunu bulunduğuna dair bulgular olduğunu aktardı.

ALARM HALİNDEYİZ
AŞIRILIK ve terör tehdidi konusunda da uyarıda bulunan Seehofer, "İnsanları korkutmak istemiyorum ama tehlikeleri hafife almamalıyız. Bir alarm halindeyiz. Radikal İslamcıların, aşırı sağcı ve solcular ile İmparatorluk vatandaşlarının oluşturduğu tehlike küçümsenmemeli. Pandemi döneminde bu daha da arttı" dedi.

ÖTE YANDA...

KORKUNÇ OLAYI DİNE BAĞLAMA!

Korkunç eylemi dine bağlama!

Würzburg saldırısı için “İslami terör” tanımı yapıldı. DİTİB, “Bu dehşet, Müslüman karşıtlığı oluşturmak için kullanılıyor” dedi

Würzburg'da akli dengesi yerinde olmayan Somalili Abdirahman J. (24), üç kadını öldürüp, yedi kadını yaraladı. Bu korkunç saldırının ardından eyaletin İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, saldırı için "İslamcı terör" ifadesini kullandı. Saldırganın Müslüman olduğu durumlarda dillendirilen bu söyleme karşı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) uyarıda bulundu. Würzburg saldırısı için "İslami terör" tanımı yapıldı. DİTİB, "Bu dehşet, Müslüman karşıtlığı oluşturmak için kullanılıyor" dedi DİTİB yaptığı açıklamada, "Saldırıyı kınıyoruz.

Bu inanılmaz eylemin kurbanlarının yasını tutuyoruz. Şu anda, daha da yakın durmak ve dayanışma içinde olmak önemli. Bu dehşeti Müslümanlara karşı bir hava oluşturmak için kullanan bazı seslerden endişe duyuyoruz. Böyle korkunç bir eylemin dini bağlanmasını reddediyoruz. Dinler, tüm insanları barışa zorlar" dedi.

Mustafa Akbaba/İlay Sakaoğlu/01.07.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın