Solingen'de acılar bitmiyor

Solingen'de acılar bitmiyor

Acılar şehri Solingen

SOLİNGEN'DE 2. BÜYÜK ACI

Alman medyasında da büyük yankı uyandıran cinnet.

Almanya'nın Solingen kenti 27 yıl sonra yine beş ölüm haberi ile sarsıldı.

Bu kez bir anne beş çocuğunu öldürdü. "Neden?"sorusu ise hala cevapsız

SOLİNGEN'DE TÜRKLERDE FELÂKET YAŞAMIŞTI

Tarihler 29 Mayıs 1993'ü gösterdiğinde Almanya'nın Solingen şehrinde, bir evin kundaklandığı ve beş Türk'ün hayatını kaybettiğii haberi gelmişti.27 yıldır bu acılalrla anılan şehir, önceki gün yine beş ölüm haberi ile sarsıldı.

27 yaşındaki Polonya asıllı Christiane K.'nın 1, 2 ve 3 yaşlarındaki kızları ile 6 ve 8 yaşlarındaki oğulları yataklarında ölü bulundu.
NEFESSİZ KALARAK ÖLMÜŞLER
ÇOCUKLARIN nefessiz kalarak öldükleri açıklanırken, annenin çocukları kahvaltıdan sonra zehirlediği üzerinde duruluyor. Annenin, anneannesine gönderdiği oğlu Marcel'in okulda olduğu için kurtulmuş olabileceği aktarıldı. Ağır yaralanan anne, henüz sorgulanamadığı için olaydaki sır perdesi aralanamadı.

15 YAŞINDA HAMİLE KALMIŞ (BATI'DA BU NORMALDIR, yhy)
ANNE Christiane K.'nın 16. yaşında Marcel adını verdiği ilk çocuğunu dünyaya getirdiği, üç yıl sonra Luca (8), ardından Timo (6), Sophie (3), Leonie (2) ve Melina'nın (1) dünyaya geldiği aktarıldı. Çocukların 3 ayrı babadan olduğu belirtildi.

ANNEYİ PEK TANIYAN YOK. OLAYA TÜRKLERDE ÇOK ÜZÜLDÜLER.
CİNAYETİN işlendiği apartman ve çevresinde oturan Türkler, çocukların kendi çocukları ile zaman zaman oynadığını ancak anneyi pek görmediklerini ifade etti. Çocuklarla parkta daha çok babayı gördüklerini söyleyen komşular, "Cinayet günü Christiane K.'nın dairesinden çok yüksek müzik sesi duyduk" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI KURZBACH;"DERİNDEN ETKİLENDİM"
SOLİNGEN Belediye Başkanı Tim Kurzbach,"Bugün Solingen'de çok üzüldüğümüz bir gün, çünkü kalplerimizi derinden etkileyen bir eylem gerçekleşti. Şehrimizde beş çocuğun öldüğü haberiyle şoke oldum. Bu beş canın yasını tutuyorum. Çocuklara ve aileye yakın olan herkese başsağlığı diliyorum" dedi. Başkan çocukların öldüğü apartmanın önüne de mum bıraktı.

KAPIDAKİ GÖRÜNTÜLER,YÜREK BURKUYOR.
POLİS, çocukların öldüğü evde incelemesini tamamladı ve cesetleri çıkardıktan sonra daire kapısını mühürledi. Kapının önünde duran ve ölen çocuklara ait olan ayakkabılar ve bisiklet yürek burktu. Komşular, ölen çocukları anmak için apartman kapısının önüne çiçek, oyuncak bıraktı ve mum yaktılar.
SINIF ARKADAŞLARINA MESAJ GÖNDERDİ,"GELEMEYECEĞİM"

HER GÜN YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKIYOR.
ANNE cinayetinden sağ kurtulan 11 yaşındaki Marcel, dün sınıf arkadaşlarına, "Kardeşlerim öldüğü için artık gelemeyeceğim" mesajı yazdı.

Öte yandan nisan ayında, Christiane K.'nın kocasının intihar teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.
Solingen polisi cinayeti aydınlatmak için,40 kişilik bir inceleme ekibi kurdu. Polis sözcüsü Stefan Weiand, "Çocukların ölüm nedeni hakkında hiçbir şey söyleyemiyoruz, incelemeler sürüyor. Anneyi sorgulamamız gerekiyor" dedi.

(Bırakılan mum ve bebek oyuncaklar arasına,"Warum?/Neden?",yazısı dikkat çekti.)

Bize gelen haberler. Solingen'de acılar bitmiyor.

Çağlayan AKTÜRK /Cengiz PARLAYAN. Derleyen,YeniyurtHaber. 4-5-09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın