Şehitlerimiz

Şehitlerimiz

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'deki hain darbe girişiminde şehit olanlar Frankfurt’ta anıldı

ŞEHİTLERİMİZ YÂD EDİLDİŞehitlerimiz saygıyla anıldı

(BİZE GÖRE,FETÖ İDDİALARI FAZLACA ABARTILIYOR (yHy)

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'deki hain darbe girişiminde şehit olanlar Frankfurt'ta yâd edildi.

Franfurt DİTİB Merkez Camisi'nde düzenlenen törene Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Frankfurt Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Frankfurt DİTİB Merkez Camii Başkanı Turan Kuzpunarı, FETÖ Terör Örgütü'nün vatanımıza ve istiklalimize kastettiğini söyledi.
Kuzpunarı, "Tarih boyunca nice ihaneti cesaret ve fedakarlığı ile alt eden milletimiz, Allah
'ın da yardımıyla bu işgal girişimine geçit vermedi" dedi.

Kur'an-Kerim okunan etkinlikte bir konuşma yapan Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer de, "Hain darbe girişimin ardından şehit olanlar mezarları başında anılıyor" diye konuştu.

FETÖ DEDİKLERİ,UCUME  ve MAKODONYALI (emekli) HİLMİ

Makodonyalı  Hilmi." Ben bu işlerden pek anlamiyor",şeklinde yorum yapt. "Çok sigara içiyon,sigarayı azalt,"dedik. Gewont(alışkanlık). Günde bir,iki paket",diyerek,gülerek pozunu verdi.

ŞU MASKE HİLLETİNE ALIŞAMADIK.ÇİN'DEN GELEN,YÜZYILIN MİKROBU!..

ÖTE  YANDA..

DOSTSANIZ, FETÖ'YE TERÖRİST DEYİN!

Dostsan FETÖ’ye terörist dersin

UİD Başkanı Kuş, 15 Temmuz anmasında Almanya ve Avrupa ülkelerine tepki gösterdi; "Madem dostuz, bunu gösterin, FETÖ’yü terör örgütü olarak görün"

Türkiye'de FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminin 5. yıldönümünde Stuttgart'ta bir anma töreni düzenlendi. 

15 Temmuz Milli Birlik Programı adı altında düzenlenen ve 250 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosu M. Erkan Öner de hazır bulundu ve konuşmasın da Alman hükümetine çağrıda bulundu.
PRİM TANINMAMALI
Öner, "Devletler ve toplumlar arasındaki iyi ilişkileri zehirlemek isteyen çevrelere karşılıklı olarak prim tanınmaması, ortak aklın ve bundan da önemlisi ahlaki yaklaşımın gereğidir" dedi. Uluslararası Demokratlar Birliği (UİD) Başkanı Köksal Kuş da bir konuşma yaptı ve 15 Temmuz'un bir işgal girişimi olduğunu söyledi.

DAHA NE YAPSINLAR
KUŞ, Türk halkının bunu anladığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla geriye dönmemek üzere sokaklara çıktığını söyledi. Almanya ve Avrupa ülkelerinin FETÖ'yü terör örgütü olarak görmemelerine tepki gösteren Köksal Kuş, "251 canımızı aldılar, 2 binden fazla insanımızı sakat bıraktılar. TBMM'yi bombaladılar. Daha ne yapsınlar?" diye sordu.
TERÖRE PRİM VERMEYİN
UİD Başkanı Köksal Kuş, "Neden bu ülkeler FETÖ'yü terör örgütü olarak tanımazlar? Bu ülkeler bizim dostumuzsa, bize yapacakları en iyi dostluk, FETÖ'yü terör örgütü olarak görmeleridir. Umarım Alman kamuoyu, Alman devleti bu terör örgütünün burada tekrar yeşermesine, taban bulmasına müsaade etmez" diye konuştu.

STK'LAR KATILDI
Faliyete, UİD'in yanı sıra ATİP, ASİP, EUBA, ATFF, AYFED ve Baden Württemberg Okul Aile Birlikleri gibi STK'ların başkan ve yöneticileri de katıldı. Etkinlik, 251 şehidin isminin UİD Baden Württemberg Bölge Sekreteri Burak Şahin tarafından okunması ve şehitlerin anısına 251 balon ve gül dağıtılmasıyla son buldu.

15 TEMMUZ YAKLAŞTIKÇA,ANMALARDA BAŞLADI.

BATI'NİN GÖZLERİ ÖNÜNDE İŞLENEN SOY KIYIMI,UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL.

İsa Deveçeken./İlay Sakaoğlu.12.07.2071 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın