Oklar Yine Müslümanlara

Oklar Yine Müslümanlara

Bitmeyen kin,nefret

İKİ YÜZLÜ  AVRUPA,OKLARI YİNE İSLÂMİYETE  ÇEVİRDİ      

Bitmeyen İslâmi Fobi

77 kişiyi öldürerek Avrupa'nın en büyük katliamını gerçekleştiren Breivik ve camiye saldıran Manshaus'un radikal Hristiyan olduğundan bahsetmeyen Norveç, oklu saldırganın “Müslüman olma ihtimali” bulunduğunu iddia ederek İslâmifobi skandala imza atmış oldu.

Norveç'te ok ve yayla 5 kişiyi öldüren 37 yaşındaki Danimarkalı Espen Andersen Brathen ile ilgili bütün bilgileri gizleyen Norveç makamları, failin Müslüman olma ihtimali bulunduğunu paylaşarak İslamofobik bir tavır sergiledi.

Katilin Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçtiği iddia edildi. Oysa Norveç, 2011'de 77 kişiyi öldüren ‘terörist’ Anders Behring Breivik’i aşırı sağcı olarak açıklamış, Hristiyan olduğundan hiç bahsetmemişti. Yine başkent Oslo’da 2019’da ElNur İslam Merkezi Camii’ni silahla basan "terörist" Philip Manshaus, aşırı sağcı olarak tanımlanmış ve radikal Hristiyan olduğu gizlenmişti. Hâlbuki, Breivik yargılama sırasında, saldırısında Müslümanların ülkeye yerleşmesine izin veren devlet kurumları, partiler ve onların genç üyelerini hedef aldığını söylemişti.

Öte yandan Norveç İstihbarat Servisi (PST) oklu saldırganla ilgili yaptığı açıklamada “Şu anda bir terör eylemi gibi görünüyor” dedi. Açıklamada, Kongsberg’de yaşayan şüpheli Brathen'in "PST tarafından daha önceden bilindiği” belirtildi. Zanlının hırsızlık ve uyuşturucu suç larından mahkûmiyeti olduğu da bildirildi.

Haber;Osman Sağırlı/Derleyen;YeniyurtHaber.17.10.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın