Neo Naziler Azıttı!

Neo Naziler Azıttı!

Türkleri Öldüreceğiz

NEO-NAZİLER'DEN GÖZ DAĞI!Neo-Naziler iyice azıttı

 İBADETHANELER'E  SALDIRI YE TEPKİLER DAĞ GİBİ

Aşağı Saksonya'daki Barnstorf Mevlana Camisi'nden sonra şimdi de Neuss şehrindekii Türk Kültür Ocağı Yunus Emre Camisi'ne NSU 2.0 imzalı tehdit mektubu gönderildi:

CAMIYI YIKIP TÜM TÜRKLERİ ÖLDÜRECEĞİZ

TÜRK Federasyon'a bağlı Neuss Türk Kültür Ocağı Yunus Emre Camisi'ne mektup dün ulaştı. Barnstorf Mevlana Camisi'ne gönderilenin benzeri olan mektupta, "Yine geleceğiz. Caminizi yıkıp bütün siz Türkleri öldüreceğiz" ifadelerine yer verilmiş. Yine NSU 2.0 imzası ve gamalı haç bulunan mektupta bu kez Sandra Doersch ismi kullanılmış. Her iki mektubun üzerine de aynı telefon numarası yazılmış.

MEKTUP POLİSTE

*DÜNYA'NI TEMİZ TUT.(NAZİLER'İ ÇÖPE AT!)

KUYUMCU ENVER ŞEN,"BUNLARA ALIŞTIK DİYEBİLİRİZ?!"
TELEFON numarası ise Osnabrück kentinde bir spor salonuna ait. Dün posta kutusunu açtıklarında tehdit mektubunu gördüklerini belirten Neuss Ülkü Ocağı Başkanı Tansel Çiftçi, "Mektubu polise verdik. Bu tehditler bizi yıldıramaz. Dini ibadet merkezlerine gelen bu tür tehditleri şiddetle kınıyoruz. Korkularımız var ve bu olayların bir an önce çözülmesini ve bunu yapanların arkalarındaki güçlerin bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.


BÜYÜK TEDİRGİNLİK
BENZER mektubu önceki gün alan Barnstorf Mevlana Camisi Başkanı Mehmet Sincar ise" artık namaz kılarken caminin kapısını kilitlemeye başladıklarını" söyledi. Sincar, "Camimiz son 5 ayda 3 kez ırkçı saldırıya uğradı. Bu da cemaatte tedirginlik yarattı. Irkçıların camiyi basmasından ve Müslümanlara zarar vermesinden korkuyoruz. Artık namaz kılarken camiye en son ben giriyorum ve cemaate belli etmeden kapıyı kilitleyip namaza duruyorum" dedi.

AVRUPA'LI TÜRKLER'DEN  TEPKİ YAĞDI

MUSTAFA KARCA  VE DE GİRESUNLU,MÜNİH BERHA-AM LAİM CEMAAT EVİNDE...

"Korku salmak istiyorlar,bu gibi olaylar Münih'te apak olamz",şeklinde yorum yapıyorlar.

İbrahim Taş/Metehan Sakaoğlu/31.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın