Kocamı öldürdüler

Kocamı öldürdüler

Polisin evini basarak infaz ettiği Hamit Paksoy

KOCAMİ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜLER

Polisin evini basarak infaz ettiğKocamı öldürenleri yargılamadılar bilei Hamit Paksoy'un eşi Agnes Paksoy, Alman adaletine isyan etti.

 "KOCAMI GÖZÜMÜN ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜLER. YARGILAMA BİLE YAPMADILAR"

Almanya'nın Wuppertal şehrinde tarihler 9 Şubat 2018'i gösterdiğinde Özel Harekât Timleri,Hamit Paksoy'un (44) evini basmıştı.

Üç çocuk babası Paksoy, eşinin gözü önünde infaz edildi. Dosya olaydan 11 ay sonra kapatıldı ve tetiği çeken polis ceza almadı. Aradan geçen üç yılda acısının hiç dinmediğini söyleyen Agnes Paksoy, "Kocamı gözümün önünde öldürdüler. Üç yıldır tek isteğim adaletti. Onu da bize çok gördüler" dedi.

ACIMIZ HİÇ DİNMEDİ
Küçük kızının babasının ölümünü bir türlü kabullenemediğini ifade eden Paksoy, "Yıllar geçse de acımız hiç dinmiyor. Bizi bu duruma düşüren sorumlular ise günlük hayatlarına devam ediyor. Bizler acılarımız ile baş başa yaşıyoruz. Olay gözümün önünde yaşandı. 30 polis evi basıp önce sis bombası attı, ardından kocamı vurdu. Elinde silah da yoktu. Cuma namazına gitmeye hazırlanıyordu. Ateş eden polis, 'Bir şeyler ters gitti dedi" diye konuştu.

CEVAP BİLE VERMİYORLAR

Türk basınına konuşan Agnes Paksoy, "Bizi kriminal bir aile gibi göstermeye çalıştılar. Ama öyle değiliz. Üstelik çocuklarım pırlanta gibi, çok iyi öğrenciler" dedi. Paksoy, "Konunun Düsseldorf Eyalet Yüksek Mahkemesi'ne taşınması için uğraşıyoruz. Cevap bile vermiyorlar. Ben çocuklarımı polise karşı kışkırtmıyorum. Hata yapan bir polis diyorum. Ama hata yapan, bedelini ödemeli" dedi.

Paksoy, olay sonrası eşinin kanlarını temizlemek ve eve gelen ilkyardım ekibinin 362 euroluk faturasını ödemek zorunda bırakıldığını hatırlattı.
TERÖRİSTE ATEŞ EDER GİBİ
BİR motosiklet grubu üyesi olduğu ve tehlike arz ettiği ifade edilen Hamit Paksoy'un evini basan SEK komandoları önce sis bombası attı, sonra da kurşun yağdırdı. Tetiği çeken polis ifadesinde sis bombası sonrası gözünde ışık parlaması oluştuğunu ve bunu patlama sanarak silahının tetiğine bastığını söyledi. Paksoy dosyası,olayın üzerinden 11 ay geçtikten sonra kapatıldı. Agnes Paksoy'un hukuk mücadelesi sonuçsuz kaldı.

ADELET ARIYORUZ.

Haber;Çağlayan Aktürk.Wuppertal.11.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın