Çocukları ailesinden alındı

Çocukları ailesinden alındı

Müslüman Doktorlar, Tıpçılar ve Sağlıkçılar Birliği, Almanya'nın Neuss şehrinde...

Yakup'un kolu kazayla kırıldı

Alman doktorlar, “Şiddet görmüş” raporu verdi, iki çocuk Türk aileden alındı. Müslüman Doktorlar Birliği, 15 aylık Yakup bebeğin kazayla yaralandığını tesbit ettiYakup’un kolu kazayla kırıldı

TÜRK DOKTORLARIN RAPORU İSE...

Müslüman Doktorlar, Tıpçılar ve Sağlıkçılar Birliği, Almanya'nın Neuss şehrine bağlı Dormagen kasabasında ailesinden koparılan çocuklar için devreye girdi.

Altınkaya ailesinin çocuğunun kolunun kırılmasıyla ilgili bilirkişi raporu hazırlayan birlik, "Çocuğun kolundaki kırık, düşmesinden kaynaklanıyor. Şiddet sonucu oluşan bir kırık değil" sonucuna vardı. Rapor, cuma günü mahkemeye sunulacak.

ŞİDDET EMARESİ YOK
KONU ile ilgili bilirkişi raporunda Prof. Dr. Hüdayi Korkusuz ile, Dr. Özgür Uslu, "Dernek olarak Yakup Cemal'in röntgen filmlerini inceledik. Sonuç olarak Yakup Cemal'in kolunun kırılmasının düşme nedeniyle olduğunu raporumuzda yazdık. Herhangi bir şiddet sonucu kırık meydana gelmesinin inandırıcı olmadığını belirledik. Şiddet kırığında kan lekesi olur. Bu kırıkta böyle bir leke görmedik" diye konuştular.

HASTANENIN RAPORU BIZIMKIYLE ÇELIŞIYOR
ÇOCUĞUN muhtemelen elinin üstüne doğru düşerek kemiğini kırdığını kaydeden Prof. Dr. Korkusuz ve Dr. Uslu, "Hastanenin raporunda yuvarlak halinde kırıldığı yazıyor. Kırığın şiddet sonucu olmuş olabileceği belirtiliyor. Biz ise bunun normal bir yuvarlak kırık şekli olmadığını ortaya koyduk. Bizim raporumuz hastaneninkinden farklı" dediler.

EL KONULAN,ÇOCUKLARI" DERHAL AİLESİNE VERİN!" ÇAĞRISI
PROF. Dr. Hüdayi Korkusuz, "Hastanenin raporunda 'Çocuğun vücudunda başka kırıklar da olmuş olabilir' yazıyor. Bunu kontrol etmeden rapora yazmaları büyük hata. Ayrıca çocuğun vücudunda darp sonucu oluşmuş bir ize rastlamadık. Derhal hata düzeltilsin, çocuklar ailelerine teslim edilsin" ifadelerini kullandı. Dormagen'de Altınkaya ailesinin 15 aylık oğulları Yakup Cemal'in kolunun kırılması sonucu gençlik dairesi hem Yakup Cemal'e hem de ailenin diğer 5 yaşındaki çocuğu Kuzey'e el koymuştu.

(Almanya'da,arada bir yaşanan olaylardan biri,Altinkaya ailesnin başına gelenler.yhy)

Haber,Avrupa Sabah'tan aktarma(Cengiz PARLAYAN.)*27.06.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın