Bir başkadır,bazı Alman olmuşlar

Bir başkadır,bazı Alman olmuşlar

Şamatalar devam ediyor

Alman vekil; "Biz de Türkleri geri göndeririz!.."

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martin Sonneborn,Türkiye'deki Suriyelilerin Avrupa'ya girmesine izin verilmesi halinde, Almanya'da yaşayan Türkleri geri göndermekle tehdit etti.

Alman vekil: Biz de Türkleri geri göndeririz

Almanya'da Die Partisi'nin kurucusu ve genel başkanı Martin Sonneborn,Türkiye'deki göçmenlerin ,Avrupa'ya geçmelerini önleme memiz durumunda, kendilerinin de Almanya'da yaşayan Türkleri geri gönderebileceklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde başarıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı sırasında,Avrupalı ülkelerin bir bir yaptırım kararı alması ve harekata karşı çıkmalarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Suriyeli mültecilerin Avrupa'ya gönderilebileceğini dile getirmişti.

Alman vekil: Biz de Türkleri geri göndeririz

"TÜRKLERİ GÖNDERELİM"

Mizah partısınden,"vecize" teklıfler!

Ülkesinde "Mizah Partisi" olarak nitelendiri len Die Partisi'nin  Alman milletvekili, Erdoğan'ın bu sözlerine atfen, "Erdoğan bir kere daha bize 3 milyon Suriyeli göndermek le tehdit ederse,ben de Kreuzberg'den 3 mily on Türk'ü göndermekle tehdit ederim.'' ifa delerini kullandı.

TÜRKLERİN ALMAN EKONOMİSİNE KATKILARI BÜYÜKTÜR.

AKLI BAŞINDA ALMAN,MAKAMLARI BUNU BİLİR.

Almanya'da yaşayan 3.5 milyon civarında Türk var. Büyük çoğunluğu Alman vatandaşı olan Türklerin de  Alman toplumuna ve Alman ekonomisine entegre olduğu biliniyor. Geçmişte işçi olarak giden Türklerin torunları bugün girişimci olmuş durumda, iş yeri açıyor, üretim tesisi kuruyor. Almanya’nın üretimini, istihdamını artırıyor, ekonomik büyümesine katkı sağlıyor. 80 bin civarında Türk kökenli Alman girişimci, Almanya’da 50 farklı sektörde faaliyet gösteriyor.

52 MİLYAR EURO CİRO

2017 yılı verilerine göre, Türk kökenli girişimcilerimiz yaklaşık 52 milyar euro ciro gerçekleştiriyor. Alman ekonomisine katkı sağlıyorlar. Aynı zamanda, 500 binin üzerinde istihdam sağlıyor.

KÜRT KIZILAYI İÇİN BAĞIŞ TOPLAYACAKLAR

"Parti olarak bir bağış kampanyası başlattık." diyen milletvekili, Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) ve Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD)'nin Kürt Kızılayı için topladıkları 1 euronun 30 centini gönderdiklerini, kendilerinin de böyle yapacaklarını söyledi.

ŞAKACI VEKİL,ŞAKACIK LÂFLAR EDİYOR OLMALI

Alman mizah dergisi Titanic bünyesinde kurulan; açılımı, 'İş, Hukukun Üstünlüğü, Hayvanların Korunması, Elitlerin Gelişimi ve Tabana Ait Demokratik İnisiyatif' olan Die Partei, politikacılarla dalga geçen işleriyle tanınıyor.

Berlin duvarının yenAlman vekil: Biz de Türkleri geri göndeririziden inşasını, kentlerde turistlerin giremeyeceği alanlar olması gibi absürd vaatleri olan parti, göçmen politikalarınıysa şöyle açıklıyor: "Ülkenin alabileceği kadar mülteciyi kabul etmesi karşılığında bazı Almanları dışarı göndermeliyiz!"

Parti, 2019 yılında düzenlenen Avrupa Parlamentosu seçimlerinde CDU-CSU, SPD, Yeşiller, Sol Parti, AfD ve FDP'nin ardından 7. sırada yer almış; yüzde 2,4 oyla 2 milletvekili çıkarmıştı.

(resimde,Martin Sonneborn)

Şamata devam ediyor.İster inan,ister gül.20.10.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın