Almanya'da Bayram Namazları

Almanya'da Bayram Namazları

ALMANYA'DA  RAMAZAN BAYRAMI,BÜTÜN CAMİİ ve MESCİDLERDE İFA EDİLDİ.

Almanya'nın başşehri Berlin'de ve Köln ,Münih,vb.şehrilerinde, Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kılmak için camileri doldurdu.

AA  Avrupa Haberleri;Sabah Avrupa,Yeniyurt Haber Yorum

(Giriş Tarihi; 4.6.2019  10:21 Güncelleme Tarihi;  4 .6.2019  10:21)

Almanya'nın başşehri Berlin'de ve Köln şehrinde Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kılmak için camileri doldurdu.

Berlin'de Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Şehitlik Camisi'nde kılınan namaza Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Elçi Müsteşarı Ufuk Gezer ve Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik katıldı. Büyükelçi Aydın namazın ardından cemaatle bayramlaştı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi yerleşkesindeki DİTİB Köln Merkez Camisi'nde ise Müslümanlar birlikte namaz kılıp dua etti.

DİTİB GENEL BAŞKANI  VE DE... 

BAŞ KONSOLOSLUKLAR DA, BAYRAM NAMAZINDA YER ALDI

Yardımcısı Ahmet Dilek, bayram vaazında," ramazan ayının Kur'an ve oruç ayı olmanın yanı sıra birlik ve beraberliğin, paylaşmanın, yeniden hatırlamanın ve kaynaşmanın zirve yaptığı ve gönülleri birleştiren bir ay olduğunu" söyledi.

Ramazan ayında elde edilen manevi ve uhrevi kazanımların aynı hassasiyetle devam ettirilmesi gerektiğinin önemine değinen Dilek, "Ramazan ayı, bünyesinde birçok güzelliği barındıran muhteşem bir iklimdi. Onun gelişiyle gönüllerimizdeki rahmet tohumları, vahiy yağmurlarının da etkisiyle filizlendi, büyüdü, çiçek açtı. Bu rahmet çiçekleri ruhumuzu adeta cennete çevirdi. Mağfiret rüzgarlarıyla gelen bu manevi bahar, bizlere, ailemize, komşularımıza, hasılı tüm dünyaya rahmetin, umudun, öz benliğe dönüşün cemresi oldu." dedi.

NAMAZDAN SONRA,SAF TUTUP BAYRAMLAŞTILAR

Kılınan bayram namazının ardından Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, DİTİB Genel Bakanı Kazım Türkmen ve din görevlileri cemaatle bayramlaştı.

Namz sonrası cemaata tatlı dağıtıldı.

MÜNİH,KUDÜS MESCİDİN DE DE,LOKUM,ŞEKER,KURABİY VE SU  İKRAM EDİLDİ,AKŞAMA DA YEMEĞE DAVET ETTİLER.

 AVRUPA ÜLKELERİNDE,AFRIKA,USA-ABD DE,NERDE MÜSLÜMAN VARSA ORADA BAYRAM NAMAZI KILINDI. BİE VESİLE SİYASİLER vede DİN ADAMLARI DA  BAYRAM MASAJLARI  YAYINLADILAR.

 Burası da İsviçre,Hollanda,Avusturya Viyena,Fransa da da Bayram namazları kılındı,Tekbirler çekildi...

Almanaya'da Ramazan Bayramı Namazı.4.Haziran 2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın