Alman tv.rado,basın da bunu konuşuyor.

Alman tv.rado,basın da bunu konuşuyor.

S-400 lerin ilk sevkiyatı yapılnca,adeta dünya ayağa kalktı

NATO," ENDİŞELİYİZ" DEMİŞ MİŞ...

Alman tv.radolarında saat başı hep bu haberi veriyorlar.

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 Hava Savunma Sistemleri’nin teslimat sürecinin sabah saatlerinde başla masıyla birlikte NATO tarafından ilk açıklama geldi.

“MÜTTEFFİK SİSTEMLERLE UYUMSUZ” DENİLİYOR

Fransa basınına konuşan bir NATO yetkilisi,NATO müttefiki Türkiye’nin bu kararı almasından dolayı ‘endişeli’ olduklarını söyledi.

Alınan S-400 sistemlerinin müttefik sistemlerle uyumsuz olduğunu söyleyen NATO yetkilisi, “Türkiye’nin S-400 sistemini edinme kararının oluşturacağı potansiyel sonuçlardan ötürü endişeliyiz. NATO’nun görev ve operasyonları nın yerine getirilmesi hususunda temel nokta, üye ülkelerin silahlı kuvvetlerinin birlikte çalışabilirliğidir” dedi.

ABD'Lİ UZMANDAN S-400 YORUMU İSE ŞÖYLE OLDU;

" OYUN DEĞİŞECEK"   * Alman Basinda ki yankılar * Türkiye,USA-ABD arasında Tartışmlar 

Yeni Amerikan Güvenliği Merkezi (Center for a New American Security) isimli kuruluşun uzmanlarından Nick Heras, Türkiye’nin gelişmiş hava kuvvetlerine sahip aktörlerle çevrili bir bölgede S-400 almasının, hava savunma stratejisi açısından ‘oyun değiştiren’ bir hamle olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE SONSUZA KADAR AMERİKAN KAMPINDA KALMAYABİLİR”

ABD’li Ortadoğu uzmanı Heras, Fransız haber ajansı AFP’ye demecinde, “Erdoğan’ın Türkiye'yi bir "Avrasya"gü cü olarak konumlandırdığı bir sır değil. Bu da Türkiye’nin,ABD ve NATO ile olduğu kadar Çin ve Rusya ile de ilişkilerini dengelemeye ihtiyacı olduğu anlamına geliyor” dedi.

Heras, “Türkiye’nin sonsuza kadar Amerikan kampında kalacağının garantisi yok” diye konuştu.

Kaynak : İHA BasınaYansıyanlar.12.Temmuz 2019  Almanya'dan yansıyanlar.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın