İslamiyeti seçen genç Alman Fabienne

İslamiyeti seçen genç Alman Fabienne

Müslümanlıkla şereflen Alman,Üzerimden büyük bir yük kalktı

MÜSLÜMAN OLAN ALMAN,ÜZERİMDEN BÜYÜK BİR YÜK KALKTIİslamiyeti seçen genç Alman Fabienne: Üzerimden büyük bir yük kalktı

İslamiyet’i araştırdı, kendi isteği ile Müslüman olmaya karar verdi.

Sira ismini alan Fabienne Doris Bettinger, kelime-i şehadet getirdikten sonra, " İçim çok güzel oldu" dedi.

DARİSİ DİĞERLERİN BAŞINA

Almanya'nın Stuttgart şehrinde kasiyer olarak çalışan C. Fabienne Doris Bettinger, eşi ile birlikte tatil için gittiği Gaziantep'te Müslüman oldu. 20 yaşındaki Bettinger, Müslüman olmak istediğini belirterek Gaziantep İl Müftülüğü'ne başvurdu. Kelime-i şehadet getirip Müslüman olan Bettinger, "Çok uzun süredir Müslüman olmak istiyordum. Bu kararı kendim verdim. Çünkü İslam çok güzel bir din" dedi.SEVİNÇ GÖZ YAŞLARI DÖKTÜ
Müslümanlığa geçtikten sonra kendini tutamayıp ağlayan Bettinger, "Kelime-i şehadet getirdikten sonra üzerimdeki büyük bir yükü bıraktım. İçim çok güzel oldu" diye konuştu. İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, "Kendisine İhtida Belgesi verdik, İslam dininin temel esasları hakkında bilgi sunduk. Kur'anı Kerim hediye ettik. Kardeşimiz gözyaşları içinde Müslüman olduktan sonra Sira ismini seçti" diye bilgi verdi.

AĞLAYARAK KELİME-İ ŞEHADET GETİRDİ
İHTİDA merasimi sırasında Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, "İslam'ın nurunun, bütün güzelliğinin kalplere ne kadar güzel yansıdığını, İslamiyet'in insana ne kadar değer kattığını bugün bir kez daha görmüş olduk. Kardeşimiz kelime-i şehadeti gözyaşları eşliğinde getirdi" dedi.

Yeliz Zeynep  Yeniyurt/20.7.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın