İki ateş arasında halımı görsen

İki ateş arasında halımı görsen

Hayrullh Bey'le ayak üstü sohbet ettik.

 Bir tarfa ben,öte yanda sen...İKİ ATEŞ ARASINDA HALIMI GÖRSEN!..

Bugün Münih Ostbanhof'ta tur aterken tesadufen yılların sanatçısı Hayrullah Özden'le karşılaştık.

Onun bir çok plâk ve kasetleri vardı bizde.

Ayak üstü kısa sohbet ettik,rahmetli Yıldıray Çınar'i de yâd ettik.

Kradeniz süper market açılışında,karli bir havada,resimler çekmiştik.Bu haberi Türkiye ve Tercüman gazetesi,Size dergisinde de yayınlamıştık.

SAMSUNLU,MEHRUM SABAHATTİN YEĞEOĞLU

Burasını Sabahattin Yeğenoğlu ile birlikte açaçaktık.

Bankadanda keredi çekmiştim.

Daha açılış olmadan,altkatta içkili ziyafet çektiğini görünce,bu işten vazgeçmış,bir başka Samsulu buarsını devie almıştı.

HİKÂYE UZUNYA..

Hayrullah,daha sonra oğlu ile taniştirdi.

Resimler çekildi...

Gerisini Hayrullah Bey'den dinleyelim.

TORBAMIZ ELİMİZDEN EKSİK OLMAZ. PEKİ İÇİNDE NELER VARDİ?

MERHUME GÖNÜL VE DE  KARDEŞİ ÇAKIR YEĞENOĞLU.

HAYRULLAH ÖZDEN KİMDİR?

Hayrullah Özden 05.06.1947 tarihinde Elazığ'da doğdu. Müziğe genç yaşta büyük ilgi gösteren Hayrullah Özden 12 yaşında TRT İstanbul Radyosu tarihinin en genç sanatçısı olarak müzik hayatına başlamıştır.

1965 senesinde Pathe Plak ta çıkardığı" İstanbuluun kızları" adlı plakla 125.000 adet satış yapıp, uzun süre müzik listelerinde 1 numara kalmayı başarmıştır. Bugüne kadar 45'in üzerinde Plak ve Albüm cıkarmıştır.

1969 yılında Sah & Diba Plakta Müzik Yönetmeni olarak çalıştığı sıralarda, şu an hepimizin çok yakından tanıdığı Sayın İbrahim Tatlıses'e Tatlıses soyadını vermiş ve ilk plağı olan ; VAY BEN GARIBEM' i çıkarmıştır.

1971 yılının son aylarına kadar Türkiye'nin her ilinde konserler vermiştir.

1972 yılında avrupa turnesine çıkmış ve burada tanıştığı eşi ile 1975 yılında evlenerek Almanya'ya yerleşmiştir. Bu mutlu evlilikten iki çocugu olan Hayrullah Özden'in oğlu Cihan Özden 1999 yılında sürpriz grubu ile Almanyayı EUROVISION şarkı yarışmasında başarı ile temsil edip Almanya'yı Eurovision şarkı yarışmasında 3. yapmıştır.

Baba-Ogulun 2007 yılının ekim ayında Münih'te açtıkları MuniqMusiqStudios da yetenekli gençlere saz, gitar, san, bass, ve davul dersleri vermektedir. Almanya nin ilk ve halka açık en büyük Stüdyosunu işletmek Hayrullah beyin en büyük gururudur. Baba-Ogul 2011 Nisan ayında Istanbul, Mecidiyeköy de "Studio 9-Cihan Özden Productions" ismini verdikleri müzik yapım şirketi ve stüdyolarını açmıştır.

Mehmet Ali  / Münih/07.10.2022 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın