Amerikalı Porf.Günter

Amerikalı Porf.Günter

ABD'li Profesör Michael Gunter, "Ermenilerin öldürülmesinin

ABD'li profesör tarihi gerçeABD'li profesör tarihi gerçeği ortaya koydu: Osmanlı karşıtı o belge uydurmadırği ortaya koydu;

"Osmanlı karşıtı o belge uydurmadır",dedi.

ABD'li Profesör Michael Gunter, "Ermenilerin öldürülmesinin Osmanlı Devleti'nin resmi politikası olduğunu kanıtlayan hiçbir gerçek belge yoktur. Örneğin, kasıtlı katliamları kanıtladığı iddia edilerek sunulan meşhur Andonian Belgeleri uydurmadır" ifadelerini kullandı.

BUGÜNLERDE,ERMENİ,AZERBEYCAN-TÜRK'ÜN ÇATIŞMALARI VAR.  GEÇMİŞTEKİ HADİSELER,YENİDEN GÜNDEM OLDU.

1915 olayları hakkında araştırmalar yapan Sosyoloji ve Siyaset Bilimi Profesörü Michael Gunter, Hristiyan Ermenilerin, Batı'da sempati kazanması nedeniyle Ermeni iddialarının dünya gündeminde sürekli tartışıldığını söyledi.

BATI,MÜSLÜMAN TÜRKLERİ DÜŞMAN OLARAK GÖRDÜ.

"Hristiyan Batı'nın tarih boyunca Müslüman Türkleri düşman olarak gördüğünü dile getiren ABD'li profesör, Ermeniler Batı dillerini Türklerden daha iyi konuştukları için mesajlarını Batı'ya daha iyi ulaştırabildiler" şeklinde yorum yaptı.

ABD'deki Türk ve Ermeni tezlerinin savunucuları arasında akademik bir diyalog başlatılabileceğini umduğunu vurgulayan Gunter, Türk-Amerikalıların bunu yapmaya istekli olacaklarına, ancak Ermeni-Amerikalıların bunu yapmaya asla istekli olmadıklarına dikkat çekti.

Ermenilerin öldürülmesinin Osmanlı Devleti'nin resmi politikası olduğunu gösteren, nitelikte hiçbir belge bulunmadığını aktaran Gunter, "Örneğin, kasıtlı katliamları belgelediği iddia edilerek sunulan meşhur Andonian Belgeleri uydurmadır." diye konuştu.

Osmanlı Devleti'nin batı kesimlerindeki birçok Ermeni'nin sınır dışı bile edilmediğine dikkat çeken Gunter, "Dahası, bazı şiddet yanlısı Ermeniler de masum Müslümanları öldürdüler ve gerçekte de bunu onlarca yıldır aralıksız yapıyorlardı. Soykırımın uluslararası hukukta yasal olarak var olabilmesi için önceden tasarlama kanıtlanmalıdır ve bu meselede bu kanıtlanamamıştır." ifadelerini kullandı.

BUGÜNLERDE  AZERİ TÜRKÜ-ERMENİSTAN TARTIŞMASI VAR YA...

GERÇEKLERİ GÖREN,AKILSELİM BİLİM ADANLARI DA VARMIŞ.İŞTE,BUNLARDAN BİRİ BAY GÜNTER.

Günter'ın açıklamaları da,gündem oldu.

Derleyen,YeniyurtHaberAjanı.02.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın