Yunanınlı Professör

Yunanınlı Professör

Türkiye ve Yunanistan arasında Ege ve Doğu Akdeniz ...

Yunan profesörden flaş itiraf!

Biz Ege'yi Yunan gölü sanıyoruz ama...

Uluslararası Hukuk Profesörü AleksYunan profesörden flaş itiraf! Biz Ege'yi Yunan gölü sanıyoruz ama...is İraklidis, “Yunanistan'da herkes hem Ege hem Doğu Akdeniz konularında Yunanların haklı olduğunu ve Türkiye'nin saldırgan ve haksız olduğunu sanmakta. Ama gerçek tamamen farklı” dedi.

MİLETLER ARASI HUKUK PROFESÖRÜ ALEKSİS

Türkiye ve Yunanistan arasında Ege ve Doğu Akdeniz üzerinden tartışmalar devam ediyor.

Uluslararası Hukuk Profesörü Aleksis İraklidis bir haber sitesinde yaptığı açıklamalarda Türkiye ve Yunanistan ilişkilerini ele aldı. İraklidis, "Yunanistan'da herkes hem Ege hem Doğu Akdeniz konularında Yunanların haklı olduğunu ve Türkiye'nin saldırgan ve haksız olduğunu sanmakta.

EGE, YUNAN GÖLÜ DEĞİL. *İRAKLİDİS KONUŞMASINDA...
"Ama gerçek tamamen farklı" ifadelerini kullandı. 15 yıl boyunca diplomatlık yaptığını dile getiren İraklidis, "Biz Ege'nin Yunan gölü olduğunu sanıyoruz. Ama öyle değil Ege'de tarafların hukuki tezleri 6 konuda aslında eşit. Size bir örnek vereyim, hava sahası konusunda Yunanistan tamamen haksız. Kara sularımız madem 6 mil o zaman hava sahamızın da buna eşit olması lazım. Bu uluslararası hukuka göre böyledir. Uçuş bilgi bölgesi konusunda da öyle. Savaş uçaklarının uçuş izni almalarına gerek yok" dedi.

Basında Yunan-Türk haberleri.20-21-08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın