Soy Kıyımını Durdurun!

Soy Kıyımını Durdurun!

Soykırımı durdur

BOSNA'DA OLDUĞU GİBİ,DÜNYA'NİN GÖZLERİ ÖNÜNDE KATLIYAM

Soykırımı durdur

Almanya'da binlerce kişi, tehdit ve sindirmeye boyun eğmeyip meydanlara aktı. Filistinlilere destek mitinginde ortak çağrı, Gazze'deki soykırımın durdurulması oldu

Haftasonu Almanya'nın Frankfurt, Köln, Münster, Aachen, Duisburg, Düsseldorf, Bielefeld, Paderborn, Karlsruhe, Mannheim ve Stuttgart gibi farklı kentlerinde Filistinlilerle dayanışma gösterileri düzenlendi. Yürüyüş ve mitinglere binlerce kişi katıldı.

Göstericiler, İsrail'in çocuk, yaşlı, kadın, hasta demeden üzerlerine bomba yağdırdığı Gazzeliler için dayanışma çağrısı yaptı.

YASAĞA BOYUN EĞMEDİLER
Göstericiler ellerinde, 'Soykırımı durdur', 'Çocukları bombalamak ülke savunması değildir' şeklinde döviz ve pankartlar taşıdı.

Ellerinde Filistin bayrağı taşıyan göstericiler arasında duyarlı Almanlar da yer aldı ve "Özgür Filistin, Hamas yanlısı olmak ve antisemit olmak demek değildir. İnsanlığın yanında durmaktır" döviziyle siyasilere ve kamuoyuna mesaj gönderdi.
BERLİN'DE İZİN VERMEDİLER
Berlin'de iki dayanışma gösterisine yasak getirildi. Pek çok kentteki gösterileri de İçişleri Bakanlıkları engellenmek istendi, ancak mahkemeler gösterilerin yapılabileceğine hükmetti. Almanya'nın yanı sıra Avrupa'nın farklı büyük kentlerinde de Filistinlilerle dayanışma gösterileri düzenlendi.

O gösterilerde de, "Dünya Gazze'de yaşanan soykırıma kayıtsız kalamaz" görüşü hâkim oldu.

DÜNYANIN GÖZLERİ ÖNÜNDE BOSNA KATLYAMINI UNUTMADIK,ABD BAŞKANI CİLTON YARDIM YAPMIŞTI

Fatih Yılmaz/23.10.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın