Eşiyle, velayet kavgası eden Salman

Eşiyle, velayet kavgası eden Salman

4 yaşındaki kızını 19 saat rehin tuttu

KIZINI  19 SAAT REHİN TUTAN BABA4 yaşındaki kızını 19 saat rehin tuttu

Eşiyle, velayet kavgası eden Salman E., dört yaşındaki kızını kaçırıp bariyerleri aşarak havalimanına daldı. Salman, kızını apronda 19 saat rehin tuttu

Hamburg Havaalanın'nda saatler cumartesi akşamı 20.00'yi gösterdiğinde hareketli saatler yaşandı. Stade kentinde yaşayan eski eşiyle dört yaşındaki kızı Aslıhan'ın velayeti konusunda kavga eden Salman E. (35), kızını kaçırıp plakasını söktüğü otomobille Hamburg Havalimanı'nda bariyerleri aşıp aprona girdi. Salman E., havaya iki el ateş açtıktan sonra otomobilden dışarıya iki molotof kokteyli attı.

ARAÇ İÇİNDE PAZARLIK YAPTI
TÜRK Hava Yolları (THY) uçağının altına kadar gidip park eden Salman E., kızıyla Türkiye'ye uçabilmek için tercüman aracılığıyla 19 saat süren pazarlık yaptı. Polis, adamın silahlı olması ve dört yaşındaki kızını rehin alması nedeniyle otomobilin etrafını sardı ancak yaklaşamadı. Saatler 14.30'u gösterdiğinde adamın kızını serbest bıraktığı ve teslim olduğu açıklandı
KANDIRARAK KAPIYA DAYANMIŞ
POLİSE kızının kaçırıldığını bildirdikten sonra havalimanında rehin tutulduğunu öğrenen anne Sevda E. (38) sinir krizi geçirdi. Havalimanına götürülüp doktor ve psikolog kontrolü altında tutulan anne, kızını görmek için çırpındı, ancak çocuğun güvenliği açısından buna izin verilmedi. Salman E.'nin eski eşiyle internette verdiği satılık araç ilanını kullanarak iletişime geçtiği. Sahte bir e-posta adresi kullanarak, eski karısıyla buluşmayı ayarlayıp kızını kaçırdığı belirtildi.

HAVAALANI UÇUŞA KAPATILDI
OLAY patlak verdikten hemen sonra, önce THY uçağı ardından havalimanı boşaltıldı. Uçakların havalimanına iniş ve kalkışları iptal edildi. Yolcular yakınlardaki otellere yerleştirildi. Durumdan iki yüzden fazla uçuş ve 35 bine yakın yolcuyu etkiledi. Alanda yüzlerce polis, itfaiyeci ve ilkyardım ekibi görev aldı. Olayın ardından havalimanının güvenliği sorgulanmaya başlandı.

İkbal ÖZAKINCIİkbal Özakıncı/07.11.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın