Düşünce Hüriyeti

Düşünce Hüriyeti

Düşünce özgürlüğü 73 yılın en düşük seviyesinde

FAZLA DÜŞÜNMEK,BAŞ AĞRISI YAPAR!Düşünce özgürlüğü 73 yılın en düşük seviyesinde

Ülkede yapılan bir başka araştırmaya göre ise artık daha az insan siyasi görüşlerini özgürce ifade edebiliyor. Araştırma sonucu, ülkede algılanan düşünce özgürlüğünün 1950'lerden beri en düşük seviyeye gerilediğini gösterdi.

Ankete katılanları sadece yüzde 44'ü fikirlerini ifade ederken, dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Araştırmacıların sadece yüzde 40'ı siyasi fikirlerini özgürce açıklayabildiğini dile getirdi. Anayasa ile güvence altına alınan düşünce özgürlüğünün giderek azaldığı aktarılırken, "1990 yılında Almanların yüzde 78'i siyasi görüşünü özgürce ifade edebiliyordu.

(Aynı gece halk duvarın üzerine çıkarak yıkmaya başladı. Berlin Duvarı'nın 9 Kasım 1989'da yıkılması dünyada Soğuk Savaş'ın da sona ermesini beraberinde getirdi.(Yeniyurt)

Daha sonraki süreçte 3 Ekim'de iki Almanya birleşti, Avrupa Birliği de eski Doğu Blokunda bulunan Avrupa'daki ülkeleri bünyesine katarak genişledi.

BERLİN DUVARI YIKILDI DA,TÜRKLERE UYGULANAN VİZE DUVARI HÂLÂ AYAKTA!

Berlin Duvarı'nın yıkılmasından bu yana veriler düşüşe geçti. Koalisyon Hükümeti henüz yolu yarılamışken düşüş tarihi seviyeye ulaştı" değerlendirmesi yapıldı.

(Profilresim;Nazi dönemi,Münih'ten kalkan,tiren;Fransa/Parıs'ı işgale giden,kuvvetler(Avrpa birliği (EG) ile bu işgalde bitmişti(yeniyurt)

Cengiz Parlayan/24.12.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın