Türk mühendisleri

Türk mühendisleri

Memleketler arası Atom Gücü Ajansı (IAEA) tarafından verilen bursun

 Bu arada,İran'lı nukleerciler katlediliyor!.

NÜKLEER MÜHENDİSİ TÜRK

Rus üniversitelerinde nükleer fizik eğitimi alan ve ortalarında 6 Türk kız öğrencinin de bulunduğu 11 yüksek lisans öğrencisi "Maria Sklodowska-Curie" bursu kazandı.

Memleketler arası Atom Gücü Ajansı (IAEA) tarafından verilen bursun kazananları,20 Kasım 2020 tarihinde Avusturya!nın başşehri Viyana'da açıklandı.

AMANHA!.. TÜRK DÜŞMANLARI DUYMASIN

Burs kazanan 6 Türk öğrenci ortasında,Peter The Great St. Petersburg Politeknik Üniversitesi,Isı Gücü Mühendisliği ve Isı Mühendisliği kısmında eğitim alan Seida Merve Değirmenci, Ayşe Gök, Yağmur Küçük, Ahsen Özdemir ve Zeynab Işık Şahin, yer aldı.

Birebir üniversitenin Nükleer Santraller; Tasarım,İşletme ve Mühendislik kısmında okuyan Nurberk Sungur da bu kıymetli bursu kazanan isimlerden biri oldu.

Türk öğrencilerin yanı sıra, Rusya Federasyonu'ndan,Tomsk Politeknik Üniversitesi Nükleer Fizik ve Teknoloji Kısmı öğrencisi Ekaterina Shcheglova, Nijerya'dan gelerek Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi MEPhI Nükleer Fizik ve Teknoloji kısmı öğrencisi olan, Ifeoma Uvom, Kazakistan'dan gelerek Tomsk Politeknik Üniversitesi Nükleer Fizik ve Teknolojiler kısmı öğrencisi olan Kamila Khuzhazhinova, Moğolistan’dan gelerek MEPhI Nükleer Fizik ve Teknoloji kısmı öğrencisi olan Davaasuren Byambatsogt ile Gana'dan gelerek Tomsk Politeknik Üniversitesi Nükleer Fizik ve Teknoloji, Nükleer Tıp kısmında eğitim alan Easter Kouachie de, "Maria Sklodowska-Curie" bursu almaya hak kazandı.

Mevzuya ait değerlendirmelerde bulunan,Rusya Devlet Atom Gücü Kurumu Rosatom’un İnsan Kaynakları Departmanı Eğitim Kalitesinin Arttırılması, Milletlerarası İşbirliği ve Proje İdaresi Tasarım Şubesi Yöneticisi Valery Karesin, şöyle konuştu;

Rus üniversitelerinde nükleer fizik kısmında okuyan Rus ve yabancı öğrencilere "Maria Sklodovskaya-Curie"bursu verilmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, nükleer sanayideki eğitimi ve cinsiyet istikrarını desteklemeyi amaçlayan IAEA'nın çok gerçek bir vakitte yaptığı bir teşebbüstür. Burs alan kız öğrenciler, hem Rusya'da hem de,ötesinde nükleer gücün geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacaklar. Rosatom, toplumsal sorumluluk sahibi bir şirket olarak bu tıp adımları destekliyor.

ÖTE YANDA

İranlı Devrim Muhafızları Muİranlı Devrim Muhafızları Muhsin Fahrizade İçin İntikam Yemini Ettihsin Fahrizade İçin İntikam Yemini Etti

İranlı Nükleer Fizikçi Muhsin Fahrizade'nin cinayete kurban gitmesinin ardından Devrim Muhafızları komutanı Fahrizade'nin intikamını alacağına ant içti.

İranlı Devrim Muhafızları Muhsin Fahrizade İçin İntikam Yemini Etti.

(İŞ YEMİNDE KALMASIN.İSRAİL'İN YAPTIĞININ AYNISINI...)

HATIRLANACAĞİ GİBİ,TÜRKİYE'DE(ASELSAN)DA ÇALIŞAN,DE BİRKAÇ BİLİM ADAMİ ÖLDÜRİLMÜŞ,BAZILARIDA KENDİ İNTİHAR ETMİŞTİ.

Derleyen;YeniyurtAraştırmaServisi .29.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın