Johnson'un Türk amcası

Johnson'un Türk amcası

Jonson'un espirli haberleri devam ediyor

İngiltere Başbakanı'nın Türk amcası konuştu

İngiltere Başbakanı’nın Türk amcası konuştu

 

İttihat ve Terakki karşıtı tutumuyla bilinen ve vatan hainliği sebebiyle linç edilerek öldürülen Ali Kemal'in torunu olan Boris Johnson'ın Türkiye'de yaşayan amcası Sinan Kuneralp İngiltere'nin çok okunan tabloid gazetesi Daily Mail'e konuştu.

Theresa May’in istifasının ardından hafta içinde başbakanlık görevine gelen Boris Johnson ve Türkiye bağlantısı İngiliz kamuoyunun gündeminden düşmek bilmiyor…

Memleket,ülkenin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Mail, Boris Johnson'ın Türkiye’de yaşayan amcası tarihçi Sinan Kuneralp ile bir araya geldi.

Gazeteye açıklamalarda bulunan Kuneralp,Johnson’a da tavsiyelerde bulundu.

Kuneralp, “Boris’in dünyanın en önemli 10 insanından biri olması çok heyecan verici. Onun karşısında Brexit gibi zor bir görev var. Onun için hem mutluyum hem de mutsuzum çünkü kimsenin teşekkür etmeyeceği bir iş yapıyor ve karşısında zor bir görev var. Onun yapacağı iş bir süper insan görevi fakat yaparsa bir siyasi dahi olarak anılacak” derken, Johnson’ın “Boris tarzıyla” bunun üstesinden gelerek herkesi şaşırtabileceğini dile getirdi. Kuneralp, Johnson’ın dogmatik görüşlerini bırakmaması durumunda başarısız olabileceğini söylerken,“Boris’in kardeşi Jo Johnson da harika bir devlet adamı ve Boris’ten sonra başbakan olabilir” dedi.

Başbakan olmadan önce de sık sık yaşadığı ilişkilerle gündeme gelen Johnson'ın bu özelliğini  büyük babasından aldığını söyleyen Kuneralp, “Bence bu aile geleneği. Benim dedem ve onun büyük büyük dedesi tam bir çapkındı. Boris her zaman akıllı ve güzel kadınlara ilgi duydu ve bu hepimizde olan bir durum” ifadesini kullandı.

Yeni Başbakan'a Uyarı ve Nasihat...

Boris şovu seviyor.Alman Basınıda,Boxör Boris...

(Boris Johnson zum neuen britischen Premier...)

Boris Johnson'ın babası Stanley ile kuzen olan ve Boris'ten 17 yaş daha büyük olan Kuneralp, “Boris’in önünde iki yol var, ya harika bir başbakan olacak ya da başarısız olacak. Umarım şimdi olduğu kadar dogmatik olmaz ve pragmatik olur ve gelişir. Eğer değişmezse tarihin en kötü başbakanı olabilir. Provokatif olmayı seviyor ve bu özelliğini büyük büyük babasından almış,dikkatli olması gerek” dedi.

Daha önce Londra belediye başkanı ve dışişleri bakanı olarak da görev alan Johnson ile en son 2016 yılının sonbaharında görüştüğünü söyleyen Kuneralp, “En son İstanbul’da bir araya gelmiştik ve çok eğlenmiştik.

Çok komik ve çekici biri. Yemekten sonra eşim Rukiye Boris’e döndü ve "Kariyerinde bir siyasetçi değil bir komedyen olmalısın çok başarılı olursun" demişti. "Bundan hoşlanıp hoşlanmadığını bilmiyorum” ifadesini kullandı.

Kuneralp,1980’lerde Johnson'ın o dönemdeki kız arkadaşıyla bir süre İstanbul'da kaldığını ve yeğenine ev sahipliği yaptığını söyledi.

Basına Yansıyanlardan.İngilttere-britischen-Großbratanya'nin yeni Başbakanı Johson.28.07.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın