Irkçılıkla Mücadele Etmeliyiz

Irkçılıkla Mücadele Etmeliyiz

Irkçılık gerçeğimiz mücadele etmeliyiz

BAŞBAKAN,İRÇİLİKTEN DERT YANDI

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ırkçılığın ülke gerçeği olduğunu dile getirdi ve bu durumun üstesinden birlikte gelinmesi gerektiğini,söyledi.

Başbakan Olaf Scholz, 1 Temmuz Müslüman Karşıtı Irkçılıkla Mücadele Günü dolayısıyla Twitter'dan paylaşımda bulundu. Almanya'da ırkçılığın bir gerçek olduğunu belirten Scholz, bu gerçeğin üstesinden birlikte gelinmesi gerektiğini vurguladı. Başbakan, ırkçılıkla mücadele konusunda çaba sarf edeceğini belirtti.

FARKINDALIK OLUŞTURULMALI
Scholz, ırkçılığa, Yahudi düşmanlığına ve Müslüman karşıtı nefrete yer verilmemesi gerektiğine işaret etti.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser ise ülkede yaşayan 5.5 milyon Müslümanın çoğunun günlük hayatta ayrımcılık ve dışlanma yaşadığını belirtti. Bakan, durumu görünür kılmak, farkındalık oluşturmak gerektiğine dikkat çekti

4 AYDA 124 SUÇ İŞLENDİ
Alman Hükümeti'nin bir soru önergesine verdiği cevaba göre, ocak-nisan 2023 döneminde Almanya'da 124 İslam karşıtı suç işlendi. Suçların, camilere saldırı, halkı kışkırtma, yaralama, hakaret, tehdit, mala zarar verme veya anayasaya aykırı semboller kullanma olduğu ifade edildi.
Almanya'da, Mısırlı Marwa El-Sherbini'nın çocuk parkında ırkçı hakarete maruz kalmasıyla ilgili dava esnasında ırkçı Alex W. tarafından 18 kez bıçaklanarak öldürülmesinden sonra 1 Temmuz Müslüman Karşıtı Irkçılıkla Mücadele Günü ilan edildi.

BAŞBAKAN'I ,BU BEYANLARDAN DOLAYI,DESTEKLİYORUZ (Yeniyurt)

İlyay Oğuz Yeniyurt/3.07.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın