İmansız Kâfir Ruslar!

İmansız Kâfir Ruslar!

Şimdide kutsî mekanları bombalıyor

Ruslar Türklerin sığındığı camiyi bombaladı!

Rusya’nın Ukrayna topraklarına yönelik işgali sürerken Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Mariupol şehrinde Türklerin sığındıkları Süleyman Camisi'nin Rus güçleri tarafından bombalandığını açıkladı.

Rusya'nın Ukrayna topraklarına yönelik başlattığı işgalde ikinci hafta geride kaldı. Bölgede çatışmalar ve bombardımanlar sürerken çok sayıda sivil hayatını kaybetti. Ukrayna ordusu başşehir Kiev'e doğru ilerleyen Rus birliklerini püskürtmek için mücadele ediyor.
TÜRKLER CAMİDE MAHSUR KALDI

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rus kuvvetlerinin Mariupol'da Türk vatandaşlarının sığındığı camiyi bombaladığı aktarıldı.
80'DEN FAZLA TÜRK VATANDAŞI BULUNUYOR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakanlık, "Mariupol'de Kanuni Sultan Süleyman ve eşi Roksolana'nın (Hürrem Sultan) Camisi Rus işgalciler tarafından bombalandı. Aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 80'den fazla yetişkin ve çocuk camide saklanıyordu" ifadelerine yer verildi.

Can kaybı veya yaralananlar hakkında bir açıklama yapılmadı.
BODRUM KATINDA GIDA STOĞU.ALMAN MEDYASI DA..

Kuşatma öncesi açıklamalarda bulunan caminin imamı Mehmet Uce, cami binasının sağlam olduğunu ve bodrum katına gıda stokladıklarını söylemişti.

İHA/YeniyurtHaber.12.03.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın