Hollanda'dan Yeni Haber

Hollanda'dan Yeni Haber

Hollanda emniyeti Hamit Karakuş'a teslim

HOLLANDA EMNİYETİ HAMİT KARAKUŞ'UN ELİNDEHollanda emniyeti Hamit Karakuş’a teslim

Hollanda'da pek çok ilke imza atan Hamit Karakuş, Emniyet Genel Müdürü oldu. Karakuş’un ileride ise İşçi Partisi'nin başına geçeceği konuşuluyor

Kırşehir'de doğup, Rotterdam kentinin Steenwijk semtinde yaşamını sürdüren Hamit Karakuş (58), başarısı ile gündemde. 1988'de Gelderland Polis Okulu'ndan mezun ilk Türk olan Karakuş, 10 yıl polislik yaptıktan sonra atıldığı siyasette de ilkleri başardı. İşçi Partisi'nden siyasete giren Karakuş, 'İlk Türk Senato Üyesi' ve 'İlk Türk asıllı Rotterdam Belediye Başkan Yardımcısı' oldu.

GÖREVİ HEYECANLA BEKLİYOR
Karakuş şimdi ise Kuzey Hollanda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanarak bir ilke daha imza attı. Yeni görevini heyecan verici olarak değerlendiren Karakuş, "Çalışan, azmeden ve sabırlı olan herkes er veya geç emeğinin karşılığını alır. Bunun en güzel örneği benim. Tüm farklılıklarıyla bir araya gelen insanların güvenli ve huzurlu yaşam sürdürmeleri için ne gerekiyorsa yapacağım" dedi.

PARTİNİN BAŞINA DA GEÇER
Kuzey Hollanda'da 3 bin 500 polise liderlik edeceği için mutlu olduğunu da belirten Karakuş, göreve 1 Eylül günü başlayacak ve koltuğu emekliye ayrılacak olan Wim van Vemde'den devralacak. Öte yandan yeni görevi nedeniyle Hollanda Senatosu'ndaki görevinden ayrılan Karakuş'un ileriki dönemlerde İşçi Partisi'nin başına geçeceği de konuşuluyor.

Fatih Özyar/27.06.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın