Görmezden Geldiler

Görmezden Geldiler

Almanya'nın Hanau şehrinde yaşayan Yıldırım ailesi

KUNDAKLAMAYI  GÖZARDI ETTİLER

Kundaklamaya duyarsız kaldılar

Evlerinin önünde otomobilleri iki defa kundaklanan Yıldırım ailesi, polisin ilgisizliğine isyan etti.

Aile, "Detaylı inceleme yapılmadı. Evi gören kameraya bile bakılmadı" dedi

Almanya'nın Hanau şehrinde yaşayan Yıldırım ailesi, 16 Nisan gününden bu yana korku dolu günler yaşıyor. Üç çocuk annesi Gülhan Yıldırım (42), "16 Nisan'da gece saat 02.30'da evimizin önünde duran otomobilimiz kundaklandı. Aynı otomobili 20 Mayıs günü yeniden kundakladılar. İki kundaklamaya da kriminal daireden polislerin gelip detaylı araştırma yapılacağı söylendi, ancak gelen olmadı" dedi.


KAMERA İNCELENMEDİ

EVLERİNİN hemzemin geçidin bitişiğinde olduğunu ifade eden Yıldırım, "Hemzemin geçidi gören güvenlik kamerası var. O kamera bizim evi de görüyor. Kameranın kayıt yapmadığı söylendi. Kayıt yapmıyorsa kamerayı takip eden biri olmalı. Kundaklamanın olduğu gün şüpheli durum sezip sezmediği görevliye sorulabilirdi. Bir gün eve geldiğimde ise kapılarımı açık buldum. Korkuyoruz" diye konuştu.

SİREN SESİNDEN İRKİLİYORLAR
UYUYAMAZ hale geldiklerini söyleyen Yıldırım, "Polis veya itfaiye sireni duyunca irkiliyorum. İkinci kez evimizin önünde arabamızı yakanlar, bizi de yakar korkusuyla yaşıyoruz. Daha önce komşularımın da başına benzer şeyler gelmesi korkularımızı artırdı. Polis, avukatımıza olayda ırkçı motif görmediğini ifade etmiş. Düşmanımız olabileceğini söylemiş. Öyle de olsa failin bulunması gerekiyor" dedi.

Sabah Avrupa/Hanau/7.6.'23

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın