Aya Sofya Türkün Kılıç Hakkıdır

Aya Sofya Türkün Kılıç Hakkıdır

Ayasofya tartışmaları devam ediyor

Prof.Dr.Erhan AfyoncProf. Dr. Erhan Afyoncu: Ayasofya Türk Milleti'nin kılıç hakkıdıru Ayasofya Türk Milleti'nin kılıç hakkıdır

İstanbul'un Fethi'nin 567.yıl dönümünde Ayasofya'da Fetih Suresi okundu.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Erhan Afyoncu Ahaber özel yayınına katılarak Ayasofya'nın tarihteki önemini anlattı ve burada Fetih Suresi okunmasının çok anlamlı olduğunu ifade etti. Afyoncu, "Ayasofya'nın üzerinde Yunanistan'ın hiç bir hakkı yoktur. Ayasofya Kılıç Hakkı'dır. "

"Burası tamamen Türk milletinin tasarrufuna kalmıştır. Türk milleti burayı müze yapmak isterse müze olarak devam ettirir, cami yapmak istiyorsa cami olarak devam ettirir." dedi.


    DÜNYA'NIN KALBI İSTANBUL    

Prof. Dr. Erhan Afyoncu, İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümünde Ayasofya'da Fetih Suresi okunmasıyla ilgili Ahaber Özel Yayını'nda önemli açıklamalar da bulundu. Ayasofya'nın Türk Milleti'nin kılıç hakkı olduğunu söyleyen Afyoncu, "Ayasofya'nın üzerinde Yunanistan'ın hiç bir hakkı yoktur. Ayasofya Kılıç Hakkı'dır. Burası tamamen Türk milletinin tasarrufuna kalmıştır. Türk milleti burayı müze yapmak isterse müze olarak devam ettirir, cami yapmak istiyorsa cami olarak devam ettirir." dedi.

* * * 

   İSTANBUL'DA  FETİH COŞKUSU

* * *

BizeGelenHaberler.*30.05.2020,Almanya,Münih

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın