Avusturyalı tarihçi

Avusturyalı tarihçi

Doğruları gören,tarihçilerde vardır.Bunlardan biride Herr Esyrl.

Avusturyalı tarihçi,

TÜRK DİPLOAvusturyalı tarihçi, Türk diplomatları şehit eden Ermeni teröristlerin saldırılarını anlattıMATLARINI ŞEHİD EDEN,ERMENİ TERÖRİSTLER

BİR ZAMANLAR,ERMENİ ÇETELERİ AVRUPA'DA KOL GEZİYORDU.

BERLİN'DE,TALAT PAŞA'YI DA ŞEHİT ETMİŞLERDİ.

ALMAN MAKAMLARIDA, "KAFADAN SAKAT" DİYEREK KATILI SERBEST BIRAKMIŞLARDI.

* * * 

Avusturyalı tarihçi ve Viyana Suç Müzesi Müdürü Harald Seyrl, Ermeni teröristlerce katledilen Büyükelçi Daniş Tunalıgil’in şehadetinin 45’inci yıl dönümünde 3 Türk diplomata yönelik Viyana'da gerçekleştirilen terör saldırılarını anlattı.

TÜRKİYE'nin Viyana Büyükelçiliği'nde düzenlenen programa,çeşitli ülkelerin temsilcilerinin yanı sıra Avusturyalı iştirakçılarda,konuya,ilgi gösterdiler.

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, açılış konuşmasında Ermeni terör örgütleri tarafından dünyanın çeşitli bölgelerinde görev yapan 31 diplomat ve aile mensubunun şehit edildiğini ifade etti. Ceyhun, masum insanlara yönelik gerçekleştirilen terör eylemlerini nefretle kınayarak, kanlı eylemlerde bulunan teröristlerin bulunamadığı için hâlâ hak ettikleri cezaya çarptırılamadığına işaret etti.

BÜTÜN MEDENİ TOPLUMLARI SARSTI
Tarihçi ve Viyana Suç Müzesi Müdürü,Harald Seyrl de 45 yıl önce Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği’nde gerçekleşen terör eyleminin yalnız Viyana ya da Avusturya'yı değil bütün medeni toplumları derinden sarstığını vurguladı.

Seyrl, Büyükelçi Daniş Tunalıgil'e şehit eden 3 teröristin düzenlediği saldırıya ilişkin güvenlik güçlerinin o dönemde yürüttüğü araştırmadan detaylar paylaştı.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DURUM.

ERMENİ ÇETELERİ KATLETTİĞİ,TÜRK DİPLOMATLARINI ANMA GÜNÜ.
Ermeni teröristlerin Tunalıgil'i şehit etmesiyle başlayan terör dalgasının kısa bir süre sonra bütün Avrupa'ya yayıldığına dikkat çeken Seyrl, Bu saldırı alışılmışın dışında bir durumdu. Çünkü Avusturya'da bu seviyede bir terör saldırısı bugüne kadar gerçekleşmedi. Türkiye gibi güçlü ve önemli bir ülkenin görev başındaki büyükelçisi saldırıya maruz kalmıştı” diye konuştu.

Seyrl, Ermeni teröristlerce düzenlenen 3 saldırının faillerinin bulunamadığını belirterek,özellikle 1984'de çalışma müşaviri muavini olarak görev yapan,Erdoğan Özen'in aracına yerleştirilen bomba düzeneği ve cinsinin çok dikkat çekici olduğunu kaydetti.

GEÇMİŞTEN BİR YAPRAK. EŞKİYA ERMENİLERİN EYLEMLERİ.

Derleyen,Metehan Sakaoğlu.24.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın