Almanya"da hedef haline getirilen Türklerin yeni kurduğu

Almanya"da hedef haline getirilen Türklerin yeni kurduğu

Oy potansiyelimiz beş milyon

OYLARIMIZ YAKLAŞİK 5 MİLİYONOy potansiyelimiz beş milyon

Almanya'da hedef haline getirilen Türklerin yeni kurduğu DAVA Partisi, Almanları dahil etmeden oy potansiyellerinin 5 milyon olduğunu açıkladı.Hedef, AP seçimi

Çeşitlilik ve Uyanış için Demokratik İttifak Partisi (DAVA) Almanya'da son günlerin tartışılan en önemli konusu haline geldi. Alman medyası ile bazı siyasetçilerin AK Parti ile ilişkilendirdiği ve eleştiri yağmuruna tuttuğu partinin Genel Başkanı Teyfik Özcan, "Yerli Almanları dahil etmeden beş milyon potansiyel seçmenimiz var" dedi.

İLK HEDEFLERİ AP
Almanya'da kendilerini etnik veya dini bir azınlığa mensup gören insanlar arasında potansiyellerini analiz ettiklerini de ifade eden Özcan, ilk hedeflerinin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimi olduğunu söyledi. Özcan, şu anda partileşme sürecinde olduklarını, bu süreci tamamladıktan sonra Almanya'da yerel ve federal düzeyde seçimlere gireceklerini söyledi.

SEÇMENİN YÜZDE 14'Ü
Alman araştırmacı Andreas Herteux ise, ülkede tamamen ya da en azından iki kültürlü olarak entegre olmuş büyük bir göçmen grubu olduğuna işaret etti ve "2021 federal seçimleri sırasında ülkede yaklaşık 21. 9 milyon göçmen kökenli insan yaşıyordu. 7.9 milyonu oy kullanma hakkına sahipti. Bu, tüm seçmenlerin yüzde 14'üne karşılık geliyordu" dedi.
KATILIM DÜŞÜK
GÖÇMEN kökenli insanların, ülkede her geçen yıl giderek daha önemli rol oynayacağını söyleyen Andreas Herteux, göçmenler arasında seçime katılma oranının çok düşük olduğunu ifade etti.

HABER; ALMAN MEDYASINDA (yeniyurt)

Mustafa Akbaba/03.02.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın