Yunanistan Başbakanı Almanya'da

Yunanistan Başbakanı Almanya'da

Grichenland-Yunanistan başbakanı,Berlin'de...

Yunanistan Başbakanı,Miçotakis Berlin'de.

Merkel'den talep,istekleri oldu.

Merkel,"ben Erdoğan'la sürekli görüşüyorum,taleblerinizi ona aktaracaği." dediği aktarılıyor.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis,Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Türkiye'yi Almanya Başbakanı Angela Merkel'e şikayet etti. Merkel ise hiç oralı olmadı.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Berlin’de Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetlerini görüştü.

Miçotakis “Atina ve Berlin,Türkiye’nin Kıbrıs kıyı şeridindeki (Rumların tek taraflı ilan ettikleri Münhasır Ekonomik Bölge kastediliyor) eylemlerinin yasadışı olduğunda mutabık. Bu zaten AB (EG)kar arlarında da belirtiliyor”derken, Merkel’in konuşmasında bu konuya hiç değinmemesi dikkat çekti.

TÜRKİYE,HADDİNDEN FAZLA MÜLTECİ ALDIĞINI BİLİYORUZ.

Merkel,mülteci krizi ile ilgili Türkiye-AB anlaşması hakkında “Anlaşmanın,Türkiye’ye iadeler dahil bütün mekaniz ması uygulanmalıdır. Son aylardaki geçişlerde artış fark ettik. Hangi yardımlara ihtiyaç olduğu konusunda da Türkiye ile sürekli konuşacağız, çünkü Türkiye gerçekten çok sayıda mülteciyi kabul etti. Ne yapabilece ğimiz konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de konuştum. Türkiye’ye de Yunanistan’a da yardım etmeliyiz” dedi.

"Mülteciler Türkiye'ye geri gönderilmeli" " Almanya'tazminat ödemeli!"  

(O ZAMANLAR,NAZI ALMANYA'SI SADECE YUNANİSTAN'İ DEĞİL,BİR ÇOK ÜLKEYİ  İŞGAL ETMİŞTİ.

BUGÜN,IRAK,PAKİSTAN,SURİYE,KIRIM'I İŞGAL EDENLERDEN,TAZMİTAN ÖDEYEN VARMIYDI?! yhy)

Miçotakis ise Türkiye’ye geri iadeler hızlandırılmalı. Bunun olabilmesi icin de önce Yunanistan’ın iltica işlem leri ile ilgili siyasetini değiştirmeliyiz. Bunu da en kısa sürede yapacağız” şeklinde konuştu. Miçotakis, Nazi işgali için talep ettiği 290-320 milyar Euro’luk tazminat talebi sorulduğunda “Günün birinde halledilece ğini ümit ediyoruz”,şeklinde konuştu.

Miçotakis'in Almanya ziyareti.30.08.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın