Yanlız yaşayan adamın...

Yanlız yaşayan adamın...

Köpeği ile birlikte,yaşayan Alman'nın

Yaşlı adamın öldüğü,8 yıl sonra anlaşıldı!..

Bild gazetesinin manşetten verdiği habere göre, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Münster şehrinde,yakınlarında bulunan Senden'de yalnız yaşayan Heinz H. adlı emekli Alman, 2011 yılında evinde hayatını kaybetti ancak bu kişinin öldüğünü 8 yıl boyunca kimse fark etmedi.

Aman siz siz olun,yanlız(Einsam) yaşa mayınız!..

Emekli Alman’ın cesedi bu süre boyunca evinde kaldı ve iskelete dönüştü. Ancak 10 gün önce 7 katlı binanın bodrum katında çıkan yangın nedeniyle itfaiye bina sakinlerini tahliye etmek istedi.

Görevliler,Heinz H’nin ikinci kattaki dairesinin kapısının açılmaması üzerine kapıyı zorla açarak içeri girdi ve cesedi gördü.

SAHIBİNİN BAŞINDA BEKLEYEN KÖPEK,ODA AÇLIKTAN ÖLMÜŞ.

DERİ PANTOLONLU(Leder Hose) OBAMA  MÜNİH'TE

(HEINZ H. (59) LAG ACHT JAHRE TOT IN SEINER WOHNUNG,KAUM JEMAND MERKTE WAS"Oft kommt der
Geruch in Wellen“

Forensiker Dr. Mark Benecke erklärt, warum niemand etwas von dem toten Rentner aus Senden (Nordrhein-Westfalen) mitbekam.

Senden: Rentner acht Jahre tot in Wohnung – Forensiker erklärt Verwesungsprozess

01.10.2019 - 13:41 Uhr(Bildzeitung)

Acht Jahre lang lag die Leiche von Frührentner Heinz in seiner Wohnung. Er starb 2011 mit 59 Jahren – unbemerkt von seinen Nachbarn. Erst als Feuerwehrleute am 20. September dieses Jahres die Wohnung nach einem Kellerbrand öffneten, fanden sie den toten Rentner. Auf dem Boden liegend, bei offenem Fenster. Auch das Skelett seines Hundes lag in der Wohnung.

Emekli adamın köpeğinin de açlıktan evde öldüğü ortaya çıktı. Heinz H'nin posta kutusunda yapılan inceleme ve otopsi sonucunda 8 yıl önce öldüğü belirlendi. Polis ve savcılı ğın bir kişinin öldüğünün bu kadar yıl boyunca nasıl fark edilmediğini araştırdıkları ifade edildi. Emekli adamın faturalarının bankaya verdiği otomatik talimat sayesinde düzenli ödendiği, böylece kimsenin bir şey fark etmediği tahmin ediliyor. Yetkililer, yapılan otopside herhangi bir suç unsuru bulunmadığını ancak kesin ölüm nedeninin aradan uzun yıllar geçmesi nedeniyle tespit edilemediğini bildirdi. 

Bild'in haberinde komşuluk ilişkilerinin geldiği noktaya işaret edilerek ”Bu kadar yıl bu nasıl fark edilmez?” sorusu soruldu. Heinz H'nin komşusu Angelika H, gazeteye yaptığı açıklamada, “Kendisini daha önce köpeğini dışarı çıkardığında görüyordum. Çok zayıflamıştı. Sonraları görmeyince endişelendim ama bu endişelerimi kimse dinlemedi. Kapısının önünden geçerken ağır bir koku vardı. Ev sahibi firmaya iletildi ama bu kokunun normal olduğu söylendi. Posta kutusu doluydu. Sağlık sigortasını aradım ama kişisel verilerin korunması nedeniyle bana bilgi verilmedi. Daha sonra polise haber verdim geldiler ama herhangi bir koku olmadığını söylediler. Başka bir komşumuz ‘O Münster'e gitti’ deyince polisler gitti.” dedi.

Komşusunu merak ertmen komşu!..Yaşlı bir Alman komşum vardı. Baktim,iki akşamda ayni perde,aynı lamba yanıyordu.

Merak edip baktim,adam kolduğunda,ağzı açık,altı pislenmiş,hemen polise haber vermiştim.

Polis kayıt raporunda" neden gördün,ne diye baktın?." gibi sorular sormuştu.

Basına yansıyanlar.Yanlış yaşamak.01.10.2109

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın