Türklere,mektupla ırkçı saldırılar

Türklere,mektupla ırkçı saldırılar

Almanya'da ırkçı,faşıstlık hortladı

ŞİM Dİ DE MEKTUP LA GÖZ DAĞI

Türklere ırkçı tehdit mektupları

( Birileri Almanya'nın huzurunu kaçırmak istiyor,bu parazıtları da kullanıyorlar,bize göre,yhy)

Almanya’nın Köln şehrinde Türklerin posta kutularına gamalı haç ve nükleer bomba sembolleri içeren tehdit mektupları bırakılması tedirginliğe neden oldu.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı ve 15 yıl önce çivili bombalı saldırıya maruz kalan Keup Caddesi çevresindeki sokaklarda oturan yabancı kökenli kişilerin posta kurularına bırakılan mektuplarda, “Sizler de Yahudiler gibisiniz. Müslümanlar Almanya’yı terk edin. Yakında size yönelik saldırılar başlayacak.” şeklinde ifadeler yer alıyor.

Keup Caddesi Esnaf Birliği Başkanı Meral Şahin, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, iki gün sonra caddelerinin bombalanışının 15. yılı dolayısıyla anma etkinlikleri düzenleyeceklerini, bu mektupların bununla ilgisi olup olmadığını bilmediklerini söyledi.

Şahin, “Mektuplar Mülheim semtindeki Keup Caddesi’nin yakınındaki iki caddedeki yabancı kökenlilerin posta kurularına atılmış.

Mektupta ‘Siz Müslümanlar hiçbir zaman bizleri sevmediniz. Bizden nefret ediyorsunuz, biz bunun farkındayız. Bomba atacağız, sizleri öldüreceğiz. Sizler aynı Yahudiler gibisiniz’ şeklinde ifadeler yer alıyor.” dedi.

Polisin mektupları topladığı bilgisini aldıklarını belirten Şahin, “İnsanları ürkütmek, korkutmak ve sindirmek için yapılan şeyler. Biz bunların gerçeğini de yaşadık o yüzden bunlar bizi korkutmaz.” diye konuştu.

(GEÇMİŞ ZAMANLARDA,MÜNİH'TEKİ YAHUDİ İŞ YERLERİNİ ATEŞE VERMİŞTİ,BU YOBAZ  KAFALAR!.)

Nasyonel Sosyalist (NSU) yeraltı terör örgütü 2000-2007 yıllarında işlediği ırkçı cinayetlerin yanı sıra Keup Caddesi’ne bombalı saldırı düzenleyerek, Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu bölgede kitlesel ölümler planlamıştı. NSU tarafından 9 Haziran 2004 tarihinde gerçekleştirilen çivili bomba saldırısında ölen olmamış ancak 5,5 kilogram ağırlığındaki bombayla etrafa saçılan yaklaşık 700 çivinin isabet etmesi sonucu 6'sı ağır 22 kişi yaralanmıştı.

İşsiz,devlet kesesinden geçine bu yobazlara,Alman Cumhur Başkanı ve Başbakan Merkel'de ikazlarda bulunmuştu.

Anack,şu kara cahiller,bildiğini yapmaya devam ediyorlar.

* * *

YAMANLAMA DİKKAT ÇEKİCİ..."KÜÇÜK İSTANBUL"  OLARAK BİLİNEN SEMT

Köln şehrinde “Küçük İstanbul” olarak adlandırılan Keup Caddesi çevresindeki evlere bırakılan mektuplarda “Yakında saldırılar başlayacak. Almanya’yı terk edin” denildi.

Almanya’nın Köln şehrinde Türklerin posta kutularına gamalı haç ve nükleer bomba sembolleri içeren tehdit mektupları bırakıldı. On beş sene evvel ırkçı Nasyonal Sosyalist terör örgütü (NSU) tarafından çivili bombalı saldırıya maruz kalan “Küçük İstanbul” olarak adlandırılan Keup Caddesi çevresindeki evlere bırakılan ırkçı mektuplarda “Sizler de Yahudiler gibisiniz. Müslümanlar, Almanya’yı terk edin. Yakında size yönelik saldırılar başlayacak. Bizden nefret ediyorsunuz, biz bunun farkındayız. Sizleri bombalayıp öldüreceğiz” şeklinde ifadeler yer alıyor. Tehdit mesajlarında örgüt ismi olarak “Almanya Nükleer Silahlar Bölümü” adı geçiyor. Söz konusu oluşumun, aynı isimle Amerika’da da oluşmuş bir Neonazi örgütlenmesi olduğu belirtildi. Olayın duyulması sonrası polisler mektupları topladı. Bu çirkinliğe tepkiler ise peş peşe geldi.

ZAMANLAMASI MANİDAR
Köln Belediye Başkanı Henriette RekerMüslüman dostlarımıza karşı bu iğrenç eylemi şiddetle kınıyorum. Keup Caddesi’nde insanların hayatlarını kasteden saldırıların anma günü öncesinde yapıldı. Posta kutularına bırakılan ve bütün Kölnlüler için acı verici olan tehdit mektuplarının içeriği, zamanlaması ve de alaycı üslubu asla kabul edilemez” dedi.

BUNLAR BİZİ KORKUTAMAZ
Keup Caddesi Esnaf Birliği Başkanı Meral Şahinİnsanları ürkütmek, korkutmak ve sindirmek için yapılan şeyler. Biz bunların gerçeğini de yaşadık o yüzden bunlar bizi korkutmaz” diye konuştu.

VATANDAŞLAR "SAKİN OLSUN",ÇAĞRISI
Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Uyum Meclisleri Birliği Genel Başkanı Tayfun Keltek vatandaşları sakin olmaya çağırdı. Keltek “Akıl sahibi herhangi bir kimsenin savunamayacağı ırkçılıkla alakalı olarak ırkçıların zaman zaman planlı bir şekilde kendilerinden bahsettirmek için çıkardıkları bu hadiseler bizi tedirginliğe sevk etmemeli” ifadelerini kullandı.

 Basına yansıyan tatsız haberler.9.6.2109

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın