Terör,Anarşı Dedikleri

Terör,Anarşı  Dedikleri

Irkçı/Faşitlerin Eylemleri

*ANARŞI,TERÖRÜN DİĞER YÜZÜ!..

 

YAHUDİ,MÜSLÜMAN DAYANIŞMASI

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier,Saksonya-Anhalt eyaletinin Halle şehrinde,bir sinagog önünde ve bir dönercide iki kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıya ilişkin, “Bu korkakça yapılan saldırı yı kınamak yetmez. Devletin,Yahudi yaşamın dan sorumlu olduğu açıktır.” dedi.

Steimeier, Saksonya-Anhalt Eyaleti Başbakanı Reiner Haseloff ile dün 27 yaşındaki Alman saldırganın saldırı yapmak için içeriye girmeye çalıştığı sinagogu ziyaret ederek, Yahudi cemaatinin yetkililerinden bilgi aldı ve sinagogun kapısına çiçek bıraktı. Ziyaretin ardından gazetecil ere açıklamalarda bulunan Steinmeier, içi dolu bir sinagoga saldırı yapılmak istenmesinin dehşet verici olduğunu belirterek, “Bu korkakça yapılan saldırıyı kınamak yetmez. Devletin, Yahudi yaşamından sorumlu olduğu açıktır.” ifadesini kullandı. Steinmeier, toplumun da Almanya’daki Yahudilerle dayanışma göstermesi gerektiğini vurgula yarak, “Bu dayanışmayı sadece bugün göstermemeliyiz.” dedi. Aşırı sağcılığa karşı uyaran Steinmeier, “Kim şimdi hala aşırı sağcılığa ve ırkçı nefrete bir kıvılcım anlayış gösterirse, kim nefreti körüklerse, kim başka düşüncede ve farklı dinden olanlara yönelik şiddeti haklı gösterirse suç ortağı olur.” değerlendirmesinde bulundu.

MÜSLÜMAN DERNEK TEMCİLCİLERİMDEN SİNAGOG ZİYARETİ

Almanya İslam Konseyi (IR) Başkanı Burhan Kesici,İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatı Berlin Bölge Başkanı Said Jurnal ve Berlin İslâm Federasyonu (IF) Başkanı Murat Gül de Halle’deki sinagogu ziyaret ederek, Yahudi Cemaati Başkanı Max Privorozki’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Kesici, Yahudi ve Müslüman düşmanı olan saldırganın saldırıyı önceden planladığına işaret ederek, “Saldırı, bir camiye de yapılabilirdi. Toplumun, antisemitizme ve İslam karşıtlığına duyarlı olması lazım. Bu konuda sadece konuşmak yeterli değil, daha ciddi tedbirler alınması gerekir.” diye konuştu. Kesici, buradaki Yahudi cemaatiyle dayanışma içinde olduklarını belirterek, ırkçılığa karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Halle'deki faşıt,cehaletin eylemi.

(Birileri,Almanya'nın hüzürünü kaçirmak istiyor.)

Almanya’nın Saksonya-Anhalt eyaletinin Halle kentinde bir sinagog ve dönerci önünde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetmişti. Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, olayın, “Yahudi düşmanı bir saldırı” olduğunu varsaydıklarını bildirmişti. 27 yaşındaki Alman vatandaşı Stephan Balliet adlı saldırgan, saldırısını kaskındaki kamerasıyla kaydetmiş, kendisi de saldırının ardından yaralı olarak ele geçirilmişti. Sinagogu hedef alan saldırgan, Yahudiler için yılın en kutsal günü olan Yom Kippur (Kefaret günü) sırasında yaklaşık 80 kişinin bulunduğu sinagoga girmek istemiş ancak bunu başaramamıştı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel,Halle şehrindeki bir Sinagog önünde ve bir dönercide 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de ağır yaralandığı saldırının ardından Berlin'deki Yeni Sinagog'u ziyaret ederek, taziyelerini bildirdi. Merkel,burada saldırıda hayatını kaybedenler için düzenlenen ayini izledi. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert ise, “Antisemitizmin her türlüsüne birlikte karşı durmalıyız” ifadesini kullandı. Almanya Yahudiler Konseyi Başkanı Josef Schuster ise, “Sinagogun Kefaret Günü ayininde polis tarafından korunmaması skandal bir durum” dedi. İçişleri Bakanı Horst Seehofer de, mevcut bulgulara göre olayı “aşırı sağcı bir saldırı” varsaydıklarını bildirdi.

CAMİ DE  HEDEFTE İDİ.

Bu arada Neonazi Stephan B.'nin bir cami ile sol gruba ait bir binaya da saldırı planladığı ortaya çıktı.

Zanlının internette yayımladığı manifestoda, “Öncelikle daha az korunan bir cami ya da solculara ait bir antifa ‘kültür’ merkezine baskın yapmayı planlamıştım” ifadesini kullandı. Aşırı sağcı Almanın manifestosunda, Avrupa’ya her gün mülteciler gelmeye devam ettiği için camideki muhtemel kurbanların bir anlam taşımadığını ancak Yahudi öldürmenin buna değeceğini düşündüğünü belirtti.

DİĞER BİR BAŞKA HABER İSE;

ALMANYA'DA CAMİ VE LOKALA SALDIRILAR...

ALMANYA'DA DA TERÖR ESTİREN EŞKİYALAR!..

Almanya'nın Bad Salzuflen şehrinde terör örgütü PKK/PYD yandaşları,bir cami ve Türk lokaline eş zamanlı saldırarak maddi zarar verdi.

BU ŞEHİR EŞKİYALARINI,EVİRE,ÇEVİRE...

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Mevlana Camii’ne yerel saatle 22.30 sularında gelen terör örgütü yandaşları,caminin önündeki direğin ipini kesip direkteki Türk bayrağını alarak kaçtı. Aynı saatlerde lokale saldıran lar ise binanın camlarını kırıp içeri yangın söndürme tüpü atarak binaya zarar verdi.

Polis,her iki olayla ilgili soruşturma başlattı.

(Bu şehir eşkiyalarını yakalayıp,evire çevire...)

 Kaynak: aa ve yhy

Gündeme düşen olaylar.Almanya'yı karıştırmak istiyorlar. 11.10.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın