SPD,adaylarını tanıttı.

SPD,adaylarını tanıttı.

Almanya,Hambug'ta,SPD adaylarını tanıttı

SPD adayları belli oldu       

 

Erdal Altuntaş
HAMBURG'da 23 Şubat 2020 tarihinde yapılacak eyalet milletvekilleri seçimleri için partiler adaylarını belirlemeye başladı. Sol Parti ve CDU adayları daha önce belli olmuştu. Bugün de Bürgerhaus'da yapılan delege toplantısıyla Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hamburg adaylarını belirledi.

Melanie Leonhard'ın selâmlama konuşmasıyla açılan toplantıda gündem maddelerinin onaylanması yapıldı.

Hamburg Belediye Başkanı ve Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher'in yaptığı konuşmanın ardından seçimlere geçildi. 321 delegenin katıldığı seçimlerde eyalet listesinden aday gösterilen 60 kişi kısa birer konuşma yaparak kendilerini tanıttılar. Daha sonra yapılan oylamayla adaylıkları kesinleşti.

ADAYLAR ARASINDA TÜRK ASILLILARDA YER ALIYOR

Listenin ilk sırasında başbakan adayı olarak yine Peter Tschentscher yer alırken,Carola Veit ikinci, Dirk Kiesenscherf ise üçüncü sıradan aday gösterildiler.

Türkiye kökenlilerden Kazım Abacı 13. sıradan aday olarak üçüncü defa milletvekili olma yolunda büyük avantaj yakaladı. Güngör Yılmaz ise 28. sıradan aday gösterilerek ikinci defa meclise girme şansı arayacak. Daha önce bir dönem milletvekilliği yapan Ali Şimşek listede 47. sırada, ilk kez aday olan Barış Önes ise 49. sıradan aday gösterildiler. Seçimlere Federal Milletvekilleri Aydan Özoğuz ve Metin Hakverdi ile belediye meclis üyelerinden Ali Kazancı,Mithat Çapar,Hakan Demirel ve Aysel Özkan da delege olarak katılarak oy kullandılar.

Basına yansıyan haberler.Almanya,2.11.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın