SPD

SPD

Mustafa Güngör SPD Bremen Başkanı oldu 

 

Gülsüm Tan,BREMEN


Eski Grup Başkanı Andreas Bovenschulte geçen hafta Başbakan ve Büyükşehir Belediye başkanı seçilmesi ardından SPD Bremen Eyalet milletvekili grubunun 23 üyesi yeni başkanını seçti.

Eyalet Meclis Başkanvekili Antje Grotheer ve Mustafa Güngör"ün talip oldukları görev için yapılan oylamada Güngör, 11'e karşı 12 oyla galip gelerek, SPD’nin meclis grubu yeni başkanı oldu.

Bu göreve getirilen ilk Türk asıl,kökenli olarak tarihe geçen 41 yaşındaki Mustafa Güngör, yaptığı açıklamada, Yeşiller ve Sol Parti ile ortaklaşa yönetecekleri Bremen eyaletinde halkla iletişime büyük önem vereceklerini ifade ederek,“ Bremen ve Bremerhaven’deki insanlarımızın sorun ve taleplerini yerinde öğrenmek hedefiyle ilişkilerimizi yoğunlaştırmalıyız. Sadece içerik olarak neyi temsil ettiğimizi anlatmak yerine, onlara, grubumuzun, vatandaşların ve meclisin çıkarları arasındaki bağlantısını anlatmalıyız“ diyerek, bu iletişimi geliştirmek istediğini söyledi.
Seçim sonunda Güngör'ü ilk tebrik eden rakibi Antje Grotheer, "Artık birlik ve beraberlik zamanı. Eyaletimiz için yapıcı çalışmalar yapmalıyız. Bu konuda desteğime güvenebilirsiniz“ diyerek, Güngöre’e, bu konuda arkasında olduğunu söyledi.

Mustafa Güngör kimdir?
1978 yılında Bremen’de doğan Mustafa Güngör, evli ve iki çocuk babasıdır. Serbest çalışan BT (Bilgi Teknolojileri) girişimcisi olan Güngör, Bremen Üniversitesi’nde siyaset bilimi okudu. SPD gençlik teşkilatında yetişerek 2007’den beri Bremen Eyalet Meclis üyesi olan Güngör, aynı zamanda SPD parlamenter grubunun eğitim politikası sözcüsü görevini sürdürdü. Daha önce Meclis Gurup Başkanvekili olan Güngör, başkan olarakta eğitim politikası sözcüsü olarak görevine devam edecek.

...VE YENİ İSTİFA HABERLERİ GELDİ,BAŞTA,GÜLÜMSEYEN KADIN!..

KİSKANÇLIK VE DE...

Alman Sosyal Demokrat Partili Mustafa Güngör'ün Bremen Eyalet Parlamento'nda SPD Meclis Grup Başkanı seçilmesi partisindeki Türk ve Türkiye karşıtlarını rahatsız etti.

Eyalet Milletvekili Ulrike Hövelmann,Güngör'ün Başkan Erdoğan'a yakın olduğunu ileri sürüp partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Partiden aynı gerekçe yle 4 üyenin daha ayrıldığı öğrenildi.

(Bu kadar ön yargılı olma,nefret,hass'ın ta kendisi olmalı.yhy)

Bremen Müzikacılar şehrinde'de Yeşiller ve SPD. 21.08.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın