Söz Daum'un,Jetzt rede Daum

Söz Daum'un,Jetzt rede Daum

Türkiye'de Antörlük yapmış Olan Cristina Daum,Asler selâmini yorumladı

Christoph Daum'dan asker selâmı açıklaması

Christoph Daum'dan asker selamı açıklaması

Alman teknik direktör Christoph Daum, milli futbolcularımızın asker selamıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Türkiye'de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor'da teknik direktörlük yapanChristoph Daum, Alman basınında milli futbolcularımızın asker selamıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'de askerlerin büyük bir saygı gördüğünü belirten Daum, konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

"ASKER,TÜRK ORDUSUNUN GENEL ADIDIR"  Türkleri tanıyan adam,Daum konuştu

Sport1'e konuşan Christoph Daum, "Türkiye'de Türk ordusuna yüksek bir takdir vardır. Orada 3 kulüpte çalıştım ve yüzlerce oyuncu oynattım. Yüzlerce kez futbolcuların asker selamı verdiklerine şahit oldum. Asker, Türkiye'de Türk ordusunun genel adıdır ve toplumda önceliğe sahiptir. Ordu, Türkiye'de muazzam bir tanıma sahip. Her Türk, askerine karşı şefkatlidir. Mehmetçik Vakfı'na ben de bağışta bulunmuştum. Almanya'da Ordu'nun her zaman tartışmalı imajı var ama Türk Ordusu buna benzemez. Türkiye'de asker, Alman polisi gibidir. Arkadaşınız, yarımcınızdır." dedi.

"CİDDİ BİR ŞEY ÇIKMAZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA'nın soruşturması hakkında kısa bir açıklama yaptı. Erdoğan, UEFA'nın soruşturmasından ciddi bir yaptırım çıkmayacağını belirterek, "UEFA'nın asker selamı için yaptığı soruşturmadan ciddi bir şey çıkacağını tahmin etmiyorum. Olsa olsa kınama yapabilirler. Futboldan az çok anlarım. Böyle bir şey hayatta olmuş değil. Biliyorsunuz Griezmann'ın,Macron ile ilgili böyle bir şeyi oldu, Griezmann'a bir şey mi yaptılar? Herhangi bir şey verdiler mi" dedi.
Futbol Arena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın