Savcı Bey

Savcı Bey

SAVCİ (Stadanwalt)BEY ŞAŞIRTTI!

Savcı bey bu ne yaman çelişkiNSU'nun üstünü örten Almanya,şimdi de onlarca Türk'ü tehdit eden NSU 2.0'ın üstünü kapatıyor.

Daha önce örgüt imasında bulunan Federal Başsavcı, şimdi “Örgüt yok,tek kişi yaptı” diyor.

NSU 2.0'IN ÜSTÜ DE KAPATILACAK
Almanya Federal Başsavcısı Peter Frank'ın Neo-Nazilerle ilgili açıklamaları kafa karıştırdı.

Daha önceki açıklamalarında,Neo-Naziler için "Yalnız kurt yoktur, örgütlü hareket ederler. Bu kişilerin, nefretlerinin gelişip büyüdüğü değişim yapabilecekleri bir çevreye ihtiyaçları var" diyen Frank, şimdi ağız değiştirdi. Frank'ın, "NSU 2.0'ın arkasında tek kişi var" sözü, "Bu işin üstü de kapatılacak" endişesi doğurdu.
POLİSLERİ AKLAMAYA ÇALIŞIYOR-OLMALI
FRANK, Türk avukat Seda Başay Yıldız ile birçok kişiyi polis bilgisayarından mektup göndererek tehdit eden NSU 2.0'nin faaliyetini "İğrenç" olarak nitelendirmişti. Şimdi ise "Güvenlik birimleri bu tehditlerin arkasında tek kişi olduğundan hareket ediyor. Bir terör örgütü olduğu yönünde bilgi yok" diyen Frank'ın, onlarca polisin içinde olduğu tehdit çeteesi soruşturmasından polisleri aklamaya çalıştığı düşünülüyor.
TERÖRİSTİN BABASI AKLANACAK
ALMANYA'da özgürlükçü demokratik düzeni en çok tehdit eden unsurun aşı sağ olduğunu vurgulayan Başsavcı Frank, özellikle Hanau ve Halle'deki terör saldırılarını hatırlattı. Frank, aşırı sağcılığın geçtiğimiz yıllarda arttığını belirtti. Hanau'da 4'ü Türk 9 kişinin kurban gittiği terör saldırısına da değinen Federal Başsavcı Frank, bu olayda da teröristin babası Hans Gerd Rathjen'in aleyhine delil olmadığını söyledi.
AİLELERİN ŞİKÂYETİ İNCELENİYOR
AİLELERİN baba hakkında terör saldırısına yardımcı olmaktan suç duyurusunda bulunduğu konusu hakkında konuşan Frank, "Biz soruşturmamızda başkalarının da bu işe karışıp karışmadığına baktık. Bu bağlamda Tobias Rathjen'in babasının da rolünü dikkatle inceledik. Şimdilik babanın bu işe dahil olduğu veya saldırıyı önceden bildiği konusunda bulguya rastlamadık. Soruşturma bitmedi, ailelerin şikayetini inceliyoruz" dedi.

İbrahim Taş.12.04.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın